Yaşam

Yanlış Kişiye Aşık Olduğunuzun 14 İşareti

Yanlış Kişiye Aşık Olduğunuzun 14 İşareti. Hayat ve aşk söz konusu olduğunda, sadece daha sonra çok yanlış olduğumuzu öğrenmek için bir şeye ihtiyacımız olduğunu düşünebilir. Herkes göründüğü gibi değildir ve bu kendimiz için olumlu bir gelecek inşa edebilmemiz için hayatta mümkün olan en kısa sürede anlaşmamız gereken bir şeydir. 

Yanlış Kişiye Aşık Olduğunuzun 14 İşareti

Düştüğünüz kişinin iyi niyetleri olup olmadığını sorgulamanız gerekiyorsa , şansları yoktur. Kime düştüğümüzü mutlaka kontrol edemesek de, sadece bizi aşağı çekecek ya da geri tutacak olanlardan bir ölçüde kaçınabiliriz. Aşağıda, doğru insanlarla ilgilenip ilgilenmediğimizi anlamaya çalışırken aklımızda tutmamız gereken bazı işaretlerin üzerinden geçeceğim. Düştüğünüz biri bu işaretlere uyuyorsa veya bunları hayatınızda öne çıkarıyorsa, muhtemelen kayıplarınızı mümkün olduğunca azaltmalısınız.

1. Size kişisel alanınızı vermezler.

Eğer yakın olduğunuz biri size ve kişisel alanınıza saygılı olmak istemiyorsa, sınırlarınızı hiç onurlandırmayacaktır. Hepimiz kendimiz için zamana ihtiyacımız var ve bu ilişkiler olmadan işe yaramayacak. Kendi hayatınızı yaşamanıza izin vermeyen birine zamanınızı boşa harcamamalısınız.


2. Onlarla iyi iletişim kuramazsınız.

İletişim bir ilişkideki en önemli şeylerden biridir. İlgilendiğiniz kişi ile oturup konuşamazsanız işler asla işe yaramaz. Sadece hareketlerden geçemezsiniz ve sorunları söylenemezsiniz, bu da işler başlamadan önce başarısız olmanızı sağlar.


3. Onlardan memnun değilsiniz.

Birinin size nasıl hissettirdiğini sevmiyorsanız neden onlarla bir ilişkiye girmeye uğraşıyorsunuz? Tabii, bağlı olabilirsiniz ve çekici olduklarını düşünebilirsiniz, ancak bir ilişkide bundan daha fazlası vardır. Refahınız önemlidir.


4. Sizi hiç desteklemiyorlar.

Hepimizin desteğe ihtiyacı var. İhtiyacınız olduğunda bu kişiye gelemezseniz, denemeye değmezler. Bu tür romantik durumlarda sunduğunuz her şeyi kazanmayı hak ediyorsunuz.


5. Onlar tarafından utanıyorsunuz.

Biraz utanç normal olsa da, romantik olarak düşündüğünüz kişi tarafından tamamen utanıyorsanız, ilerlemeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. İşler üzerinde çalışmak için aşırı mı? Bu kişi gerçekten birlikte olabileceğiniz biri mi ve utandığınız biriyle birlikte mi olmalısınız?


6. Onlarla birlikte olmak oldukça yorucudur.

Bu kişinin yanında olmak sizi yoruyorsa neden onlara bu kadar yakın olmak istersiniz ki zamanınızın çoğunu onlarla geçirirsiniz? Yine, kendi refahınız önemlidir ve ilerlerken düşünülmelidir. Bazen işler kavga etmeye değmez.


7. Onlar her zaman eğlenceli poke.

Sana eğlenen birinin etrafında olduğunda, zamanla seni gerçekten yırtıyor. Eğer gerçekten flört etmekle ilgilenen biri böyleyse, muhtemelen değerinden daha zehirlidir. Bunu konuşmayı deneyebilirsiniz, ancak başka işaretler varsa kayıplarınızı azaltmak isteyebilirsiniz.


8. Onlarla birlikte bir gelecek görmezsiniz ya da sizinle bir gelecek görmezler.

Biriyle geleceği göremiyorsanız veya sizinle birlikte bir geleceği göremiyorsanız zaman kaybetmeyin. Bu dünyada sadece bir hayat alıyoruz ve işler çoğu kişinin sandığından çok daha hızlı geçiyor. Sizi daha uzun süre geri tutanlara ne kadar çok zaman harcarsanız, gerçekten olumlu insanlarla o kadar az zamanınız olur.


9. Birlikte çok fazla zaman geçiriyorsunuz ve başka bir şey yapamıyorsunuz.

Eğer bu kişiyle çok önemli zaman geçirirseniz, sizi başka önemli şeyleri yapmaktan alıkoyabilir, belki de onlarla birlikte olmamayı düşünmelisiniz. Sonuçta size kalmış olsa da, geride kalmak istemezsiniz. Hayat sadece aşık olduğunuz için durmuyor.


10. Biraz fazla kontrol ediyorlar.

Eğer çıkmaya çalıştığınız kişi zaten çok kontrol ediyorsanız, onları takip etmemelisiniz. Zaman geçtikçe işler daha da kötüleşecek. Şimdi size nasıl davrandıkları, sizi nasıl bağladıkları olmalı ve eğer size karşı nazik davranmıyorlarsa, geleceğin nasıl olabileceğini çok iyi anlatıyorlar.


11. Onlar için değerlerinizden vazgeçersiniz.

Birlikte olmaya çalıştığınız biri sizi değerlerinizi bırakmaya zorluyorsa, onlarla devam etmenize gerek yoktur. Değerlerimiz ödün vermememiz gereken bir şey. Biz oyuncak değiliz ve bu şekilde muamele edilmemelidir.


12. Seni gerçekten değiştirmek istiyor gibi görünüyorlar.

İlgilendiğiniz kişi sizi olmayan birisine dönüştürmeye çalışıyorsa, zaten kim olduğunuz için sizi sevmiyorlar. Bizi kabul eden ve yaşadığımız gerçek için bizi seven insanlarla olmalıyız. Birlikte olduğumuz insanlara uyacak şekilde bükmek istemiyoruz.


13. Sizin refahınızı umursamıyorlar.

Bizi gerçekten umursamayan insanlarla birlikteyken, uzağa sıkışıp kalırız ve kendimizi geride bırakırız. Sizinle ilgilenecek ve ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olacak bir partneri hak ediyorsunuz. Sen önemlisin, lütfen bunu daima unutma.


14. Onların etrafında kendiniz olamazsınız.

Birinin etrafında kendin olamıyorsan, hayatında onlara izin vermene gerek yok. Kendinizi, sizi önemseyen kişilerle çevrelemeniz ve sizi olduğunuz gibi kabul etmeniz gerekir. Onları açamıyorsanız, devam edin.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu