Teknoloji

Yanlışlıkla Sildiğiniz Google Play Store Nasıl Geri Yüklenir?

Yanlışlıkla Sildiğiniz Google Play Store Nasıl Geri Yüklenir?. Google Play Store, kullanıcıların Android telefonlarında çeşitli uygulamalara göz atıp indirmelerine olanak tanıyan, Android işletim sistemi için önceden yüklenmiş bir uygulamadır. Play Store’un yardımıyla tüm uygulamaları güncelleyebilirsiniz. Bu Play Store, Play Protect özelliğini kullanarak uygulamalardaki kötü amaçlı etkinlikleri tarar.

Yanlışlıkla Sildiğiniz Google Play Store Nasıl Geri Yüklenir?

Google Play Store’u yanlışlıkla sildiyseniz, uygulamaları şimdi nasıl indireceğiniz konusunda endişeleneceksiniz. Bu makale, yanlışlıkla silinen Google Play Store‘u geri yüklemenize yardımcı olacaktır. Google Play Store‘u Android telefonunuza geri yüklemenin çeşitli yolları vardır.

1) Uygulama Çekmecesini Ana Ekrana Taşıyın

Google Play Store’u ana ekrandan kaldırmış olma ihtimaliniz vardır. Android telefonlara indirilen tüm uygulamalar ana ekranda ve uygulama çekmecesinde bulunacaktır. Yüklenen tüm uygulamalar uygulama çekmecesinde bulunacaktır. Oradan, ana ekranda istediğiniz birkaç uygulamayı seçebilirsiniz. İlk olarak, uygulama çekmecesini simge uygulama çekmecesine basarak veya ana ekranda kaydırarak açın. Google Play Store simgesini arayın. Simgeye basın ve ana ekrana sürükleyin.


2) Gizli Uygulamaları Kontrol Edin

Yanlışlıkla Android telefonunuzda gizlemiş olma ihtimaliniz vardır. Bu nedenle, Android telefonunuzdaki tüm gizli uygulamaları kontrol etmeniz gerekir. Uygulamaları gizle seçeneği, başlatıcı ayarlarında olacaktır. Başlatıcı ayarlarını açın, Uygulamaları gizle’ye tıklayın. Şimdi, Google Play Store’un seçimini kaldırın.

3) Ayarlar’da etkinleştirin

Google Play Store devre dışı bırakılabilir ancak kaldırılamaz. Devre dışı bırakıldığında, Google Play Store simgesi kaybolur ve ona Android telefonunuzdan erişemezsiniz. Bu nedenle, etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

1: Android telefonunuzdaki Ayarlar’a gidin ve telefonun modeline bağlı olarak Uygulamalar ve Bildirim seçeneğini veya Yüklü uygulamalar veya Uygulama Yöneticisini açın.

2: Bazı akıllı telefonlarda, yüklü uygulamalar doğrudan bulunabilir. Veya Tüm Uygulamalar’ı seçin.

3: Uygulamalar listesinde Google Play Store’u kontrol edin ve üzerine tıklayın. Listede göremediğinizde, üç nokta simgesini seçin ve Sistem uygulamalarını göster üzerine dokunun. Burada Google Play Store’u bulacaksınız.


4) APK Dosyasından Yükleyin

Google Play Store‘u ilk olarak APK dosyasından yüklediyseniz, yeniden yüklemek için kullanabilirsiniz. Google Play Store’u indirmek için APKMirror.com gibi güvenilir bir kaynağa gidin. Başarıyla yüklendikten sonra, Google Play Store Android telefonunuza geri dönecektir. Bu dosyayı Play Store‘u güncellemek için de kullanabilirsiniz. Yukarıdaki yöntem, Google Play Store’u telefonunuza geri yüklemek için kullanılabilir. Android telefonunuzda yüklü uygulamalardan herhangi birinin kaybolması durumunda, uygulamaları geri yüklemek için aynı yöntemleri kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Google Play Store’den Geri Ödeme Nasıl Alınır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu