Yaşam

Yaşamınızı Daha İyi Hale Getirmek İçin Kabullenmeniz Gereken 22 Şey

Yaşamınızı Daha İyi Hale Getirmek İçin Kabullenmeniz Gereken 22 Şey. Acı da sevinç de hayatın bir parçası. Ancak bazı durumlarda bazı duygulara kendi kendimizi yönlendiriyoruz. Yaşamda iyi ve kötü şeylerle karşılaşıyoruz. Ancak hepimizin bunlara verdiği tepkiler farklı. Üzüntü veren bir olayda bazılarımız bunu kabullenip olgunlukla karşılamaya çalışırken bazılarımız ise bu gerçeği kabullenemeyip kendini üzüntüye teslim ediyor.

Yaşamınızı Daha İyi Hale Getirmek İçin Kabullenmeniz Gereken 22 Şey

Hayat ne yazık ki düz bir çizgide ilerlemiyor. Hepimiz iniş ve çıkışlarla dolu bir yolculuktayız. Bu yolculukta karşılaştığımız şeylerle başa çıkmak ve aslında yaşamımızı daha iyi bir hale getirmek bizim elimizde. Bunun için de artık farklı bir açıdan bakmaya başlamalıyız. Başka bir deyişle hayatın gerçekleriyle yüzleşmeliyiz. “Peki bu nasıl olacak diyorsanız?” yazımızı okumaya devam edin. Yaşamınızı daha iyi bir hale getirmek ve hayattan maksimum keyif almak için kabullenmeniz gereken 22 durumu yazdık.

1. Hayat adil değildir ve asla adil olmayacak

Bu dünyada hiçbir şey adil değil. Harika şeyleri olan kötü insanları ve hiçbir şeyi olmayan iyi insanları göreceksiniz. Hayatta herkes her istediğine ulaşamaz, hak etse bile. Bu durum göründüğü kadar üzücü değil.


2. Herkesin kendi sorunları var

Bu dünyada herkesin kendi problemleri var. İster zengin ister fakir, ister genç ister yaşlı olsun herkes kendi hayatında belirli sorunlarla uğraşıyor. Sorunlarımız farklı olsa da hepimiz bir şeyler için mücadele ediyoruz. Bu nedenle bir başkasının mücadelesini görmeden ondan daha fazla mücadele ettiğini iddia edemezsin.


3. Üzgünüm ama geçmişi değiştiremezsiniz

Geçmişi değiştiremezsiniz, bu yüzden size acı vermesine izin vermek yerine ondan güç almalısınız. Geçmiş deneyimlerini tecrübe olarak görüp, asla değiştiremeyeceğiniz şeyler üzerine kafa yormaktansa “Nasıl daha ileriye gidebilirim?” diye düşünmelisiniz.


4. Asla yeterli zamana sahip olamazsınız

Hepimizin zamanımız tükeniyor. Hayat kısa ve zaman asla geri döndüremeyeceğimiz bir şey. Bunun bilincinde olursanız, hayatınızı daha iyi yaşamak için çaba harcarsınız. Sizce de hayat bazı şeylere çok fazla üzülmek için kısa değil mi?


5. Bazen savaşmak yerine vazgeçmek gerekir

Bazen uzaklaşmak en iyi seçenektir. Her zaman başkalarıyla iletişim halinde olmak zorunda değilsiniz ya da hayatınızda duygusal anlamda hep biri olmak zorunda değil. Eğer yalnız kalmamak için kötü giden bir şeyi düzeltmek uğruna mücadele ediyorsanız, biraz durup buna değip değmeyeceği konusunda düşünün. Bazen insanın hayatta biraz da kendisiyle baş başa kalması gerekir.


6. Şikayet zaman kaybıdır

Ne kadar çok şikayet ederseniz o kadar çok zaman kaybedersiniz. Sadece işleri halledip önünüzdeki problemleri çözün. Bir şeylerden şikayet etmek yerine çözüm odaklı bakmak hayatınızı kolaylaştırır.


7. Herkesi memnun edemezsiniz

Bu dünyada asla mutlu olmayacak insanlar var. Herkesi memnun edemezsiniz ve bununla uzlaşmak, yaptığınız en iyi şeylerden biri olacaktır. Hayat, başlangıçtaki çabalarınızı takdir etmeyen insanlar için bir şeyler yapmak için zaman harcamak için çok kısa.


8. Kimseye hiçbir şey için borçlu değilsiniz, kimse de size hiçbir şey borçlu değil

Kimseye hiçbir şey borçlu değilsiniz ve hiç kimse size hiçbir şey borçlu değil. İstediğinizi yaparsınız ve uygun gördüğünüz hayatı yaşarsınız. Başkalarının sizin için kararlar almasına izin vermeyin.


9. İnsanlar olarak kırılgan varlıklarız

Besin zincirinin zirvesinde olduğumuzu ve tamamen yenilmez olduğumuzu düşünebiliriz ama gerçek şu ki, insanlar olarak çok kırılganız. Çok kolay kırılırız. Bu nedenle belki de biraz kabuğumuzu sağlamlaştırmalı ve diğer insanların üzerinizde yürümesine izin vermemelisiniz.


10. İlişkiler yalnızca bir tarafın değil, her iki tarafından çaba göstermesi gerekir

İlişkinizde çaba sarf eden tek kişi sizseniz, bu bir ilişkiyi yürütmek için yeterli değildir. Bir ilişki için iki tarafın da çaba harcaması gerekir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu