Kimdir

Yılmaz Tunç Kimdir, Nerelidir? Yılmaz Tunç Hayatı ve Biyografisi

Yeni AK Parti Grup Başkanvekili olan Yılmaz Tunç Kimdir? merak konusu oldu. Bartın Milletvekili olan Yılmaz Tunç Nerelidir, Kaç Yaşında? araştırılmaya başlandı. TBMM adalet komisyonu üyeleri merak edilirken TBMM adalet komisyonu başkanı olan Yılmaz Tunç Hayatı ve Biyografisi sizler için araştırdık…

Yılmaz Tunç Kimdir?

1971 Bartın’ın Ulus ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezundur. Yüksek lisansını da aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Anabilim Dalında yaptı. Serbest avukatlık, İstanbul Barosu CMK servisi çalışkanlığı, Pendik Belediye Meclis üyeliği yaptı.

Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın Youtube’da katıldığı bir programda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve ikili ilişkilere yönelik söylediği sözler parti içinde rahatsızlığa neden olmuştu. Özkan’ın yerine Bartın Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Adalet Komisyonu Başkanı olan Yılmaz Tunç getirildi.


Yılmaz Tunç Hayatı ve Biyografisi

Yılmaz Tunç 1 Şubat 1971 tarihinde Bartın Ulus’ta dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Tunç, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Anabilim Dalında tamamlamıştır.

Serbest avukatlık, İstanbul Barosu CMK servisi çalışkanlığı, Pendik Belediye Meclis Üyeliği, AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcılığı, Sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri, TBMM XXIII., XXIV., XXV., XXVI. ve XXVII. Dönem Bartın Milletvekilidir.

Twitter 👉 Yılmaz Tunç

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu