Üniversite Taban Puanları

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği taban puanları 2023 ve Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği başarı sıralamaları 2023 açıkladı. 2022 YKS TYT-AYT Taban puanları ve başarı sıralamalarına ait ÖSYM ve YÖK ATLAS tarafından yayınlanmış verilerle hazırladığımız tablodan ulaşabilirsiniz. Tablomuzda yer alan veriler 2022 yılından üniversiteye yerleşen adayların puanlarıdır.

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2023 Taban Puanları

Aşağıdaki tabloda yer alan bilgiler 2023 yılında tercih yapacak adaylar için güncel nitelik taşımaktadır. Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Taban Puanları 2023 ve Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Başarı Sıralamaları 2023 aşağıdaki gibidir.

Ayrıca Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümü hangi üniversitelerde var? Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği kazanmak için kaç puan gerekir? sorularınızın  cevaplarını da bu içeriğimiz den ulaşabilirsiniz.

ÜniversiteBölüm AdıPuan

Türü
Kont.PuanSıralama
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (Devlet)Yiyecek ve İçecek İşletmeciliğiEA50250,82424867454
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (Devlet)Yiyecek ve İçecek İşletmeciliğiEA50245,85977929455

Bilgilendirme: Yukarıda yer alan tabloda puanları ve başarı sıralamalarını bulacaksınız. “dolmadı” yazılan yerde kontenjanın dolmadığını ifade etmek için yazdık. Örnek vermek gerekirse 50 kişilik kontenjan dolmadığı için ÖSYM herhangi bir sıralama ve/veya taban puan tahmini oluşturmadı. İsteyen herkes baraj puanı yoksa bu bölümü tercih edip yerleşebilme şansına sahip. Tabloda (–) seklinde olan yerleri ise hiçbir adayın tercih etmediği şeklinde yorumlayabiliriz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 2023 YKS (TYT-AYT-YDT) Konuları ve Soru Dağılımı (ÖSYM)

👉 2022 YKS-TYT-AYT-YDT Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu