Öğrenci Gazetesi

YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 2025

YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 2025. Yüksek Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde en çok ihtiyaç duyduğu ve ücretsiz olarak faydalanacağı kaynaklardan biride Youtube üzerinde ders videoları izleyerek çalışmak. Bizde YKS sınavına hazırlanan öğrencilere kaynak olabilmesi için en iyi ders anlatan TYT-AYT Youtube kanal önerileri 2025 listesi hazırladık.

YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 2025

 

2025 YKS sınavına hazırlanan öğrenciler için geçmiş yıllarda TYT-AYT sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok tercih ettiği ve önerdiği Youtube ders kanal önerilerini listeledik. Teknolojinin gelişmesiyle uzman öğretmenler tarafından paylaşılan ders anlatım videolarıyla dershaneye gitmeden eve kendi dershanenizi getirebilirsiniz. Tıpkı dershanedeki gibi kendinize haftalık ders planınızı yapıp o gün hangi dersten konu dinleyeceğini belirleyerek planlı ilerleyebilirsiniz. Örneğin 2 saat Matematik, 2 saat Türkçe, 1 saat Coğrafya gibi. Eksik hissettiğiniz konuları defalarca dinleyebilir ileri geri alabilmeniz. Önerilerimizi dikkate alıp kanallar üzerinden düzenli çalışırsanız YKS’de yüksek başarı elde edebilirsiniz. İşte En İyi Ders Anlatan YKS Youtube Kanal Önerileri.

YKS (TYT-AYT) Tüm Dersler YouTube Kanal Önerileri

Aşağıdaki kanallar YKS’ye hazırlananlar için ÖSYM’nin soru tarzına uygun ve MEB’in konularına uygun uzman öğretmenler tarafından ders videoları üreten kanallardır. YKS videolarını izlediğinizde kendinizi özel ders ortamında hissedeceksiniz.

  KafaDengi TV
Benim Hocam
Tonguç
Hocalara Geldik


YKS (TYT-AYT) Matematik YouTube Kanal Önerileri

Aşağıdaki önerdiğimiz Youtube kanalları geçmiş yıllarda YKS’ye hazırlanan arkadaşlarımızın önerdiği en iyi ders anlatan TYT-AYT Matematik kanallarıdır. Ders anlatımı sonrası konuyla ilgili örnek soru çözümleri, çıkmış soru çözümleri de yer almaktadır. Sıfırdan başlayanlar dahil tüm seviyelere uygundur.

Baybakay
Benim Hocam
Rehber Matematik
Şenol Hoca


YKS (TYT-AYT) Geometri YouTube Kanal Önerileri

Matematik ve Geometri dersi öğrenciler tarafından en çok korkulan derslerdir. Aşağıda önerdiğimiz kanallar size korkunuzu yenmenize ve bu dersleri sevmenizi sağlayarak her seviye uygun ders anlatımıyla sizi YKS’de başarıya götürecektir.

YKS (TYT-AYT) Fizik YouTube Kanal Önerileri

Fizik kanal öneri listemizde tüm konuları düzenli olarak anlatan düzenli soru çözümü yapan uzman hocalardır. Ayrıca bazı kanallar onu anlatım ve soru çözüm videolarının PDF dosyalarını da paylaşmaktadır.

YKS (TYT-AYT) Biyoloji YouTube Kanal Önerileri

Sınava hazırlık süresi boyunca biyoloji adına öğrenmek istediğiniz bilgileri bulabileceğiniz bu kanalda detaylı bir konu anlatımı ardından soru çözümü yapılarak konunun iyice anlaşılması sağlanıyor. Bol soru çözümü ve deneme çözümleri yapıldığından konuyu anlayarak ilerliyorsunuz.

YKS (TYT-AYT) Kimya YouTube Kanal Önerileri

Kimya dersini özel ders ortamında hissedeceğiniz kanal önerilerimizle Kimya dersini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Her seviyeye uygun anlatımlarla örnek soru, çıkmış soru çözümleriyle konuları en iyi şekilde öğrenmeniz sağlanıyor.

YKS (TYT-AYT) Türkçe YouTube Kanal Önerileri

Aşağıda önerdiğimiz uzman hocalar konuları ayrıntılı bir şekilde anlattıktan ve soru çözümlerinde soruda nasıl düşünmek gerekildiği hakkında püf noktalar vererek her yönden size katkı sağlıyor. Her seviye öğrencinin dinleyebileceği bir kanaldır.

YKS (TYT-AYT) Coğrafya YouTube Kanal Önerileri

Aşağıda önerdiğimiz kanallar sizi detaylı konu anlatımı yaparak sizlere sınava eksiksiz hazırlayacaktır. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalar hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz.

YKS (TYT-AYT) Tarih YouTube Kanal Önerileri

Aşağıda önerdiğimiz kanallar size konuların üzerinde yorum yapılarak ezber yerine mantığı kavratmaya çalışan kanaldır. Sınavda çıkabilecek soru önerileri ve çıkmış soru çözümleriyle sizin sınava en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlayacaktır.

YKS (TYT-AYT) Edebiyat YouTube Kanal Önerileri

Aşağıdaki kanal önerilerimiz konuları ayrıntılı bir şekilde anlattıktan ve soru çözümlerinde soruda nasıl düşünmek gerekildiği hakkında püf noktalar vererek her yönden size katkı sağlayabilecek kanallardır.


Rehberlik ve Kişisel Gelişim Youtube Kanal Önerileri

Rehberlik ve kişisel gelişim için Youtube kanal önerileri de size motivasyon için yardımcı olacaktır.

 • Gri Koç
 • Hocalara Geldik Rehberlik (Mami)
 • UniStart
 • pozitron PDR

Ayrınca Yusuf Mert Arslan tarafından hazırlanan YKS 2024 Youtube kanal önerileri listesine de göz atabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 2025 YKS Sayaç 

👉 TYT-AYT Son 10 Yıl Çıkmış Sorular PDF (Derslere Göre)

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

20 Yorum

 1. Geometri YouTube Kanal Önerileri

  Kenan Kara ile Geometri
  Nurtaç Hoca
  Şenol Hoca
  Eyüp B. Matematik Geometri
  Mert Hoca
  Rehber Matematik
  Merkeze Teğet Geometri

 2. YDT çalışmak isteyenler için kanal önerilerim

  English With Zack
  Özer Kiraz
  Orkun Londoner
  Haluk Tatar
  English For You
  Go Natural English
  Etkili Pratik İngilizce

 3. TYT dil bilgisi için kaynak önerisi:
  Rüştü Hoca’yı önermiyorum.
  Tonguç videoları ve dil bilgisi kitabı (Gramatik) ile TYT dil bilgisinin hepsini doğru yaptım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu