Gündem

YKS’ ye Geç Kalan Adaylara Polis Ekiplerinden Destek! YKS’ ye Geç Kalan Adayları Polis Ekipleri Sınava Yetiştirdi!

Bugün sabah  Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS ilk oturumu yapıldı. Hemen hemen her ilde sınava geç kalma ihtimali olan adaylar vardı. Tamda bu sırada imdada yine Kahraman polisimiz yetişti. Farklı illerde görev yapan bir çok polisimiz kimi belge unutun adayı, kimi sınav yerine geç kalan adayı sınava yetiştirmek için çalıştı. İşte Tüm detaylar…

YKS’ ye Geç Kalan Adayları Polis Ekipleri Sınava Yetiştirdi!

Bugün sabah Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) gerçekleştirildi. Sınava girecek 3 milyondan fazla aday sınav heyecanıyla kimisi son dakika yetişti, kimi aday sınav belgesini unuttu, kimi aday ise geç kaldığı için kapıdan dönmek zorunda kaldı. Sınava geç kalınca içeri alınmayan bir adayın annesi, kızının içeri alınması için görevlilere yalvararak gözyaşı döktü.

Diğer taraftan ise kimlik kartlarını unuttuğunu fark eden bazı adayların yardımına motosikletli polis yetişti.  Polis, Jandarma ve Zabıta ekipleri YKS’ye geç kalan, kimlik ve giriş belgesini unutan veya kaybeden adaylar için seferber oldu. Ekiplerde yardım isteyen adaylardan bazılarını en yakın nüfus müdürlüğüne götürerek geçici kimlik belgesi, bazılarına ise kaybettikleri sınav giriş belgesinin çıktısını aldı.

Sınava yetişemeyecek durumda olan adayları okullarına ulaştıran ekipler, okul çevrelerinde devam eden inşaat çalışmalarını durdurup, müzik yayını ve korna çalınması gibi durumlara da müdahale etti.

👉 2022 YKS Tercihlerinde Bu Bölümünü Seçenlere 3.500 TL Burs Verilecek


Konya’ da Polis Ekipleri 8 Adayı Sınava Yetiştirdi

Konya’da, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumuna geç kalan adayların yardımına polis yetişti.Reklam3 milyon 243 bin 425 aday ter dökeceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) gerçekleştirildi.  Konya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de kentte YKS’ ye giriş sınavına geç kalan, kimlik ve giriş belgesini unutan veya kaybeden adaylar için seferber oldu. Sınava geç kalan 8 adayı okullarına polis yetiştirdi. Adaylar, kendilerini sınav merkezlerine yetiştiren polis ekiplerine teşekkür etti.


Kahramanmaraş’ta Polis Ekipleri 55 Adayı Sınava Yetiştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu