Öğrenci Gazetesi

YKS’de Kalem, Silgi Verilecek mi 2022 – YKS’de Kalem Dağıtılacak mı?

YKS 2022 sınavına girecek adayların en çok merak ettiği konular arasında yer alan YKS Kalem, Silgi verilecek mi 2022, YKS’de Kalem dağıtılacak mı? sorusunun yanıtını bu makalemizde yanıtladık. YKS sınavı 18-19 Haziran tarihinde yapılacak. YKS sınavına saatler kala son hazırlıklarını tamamlamak isteyen öğrenciler için YKS sınavına girerken yanımızda bulunması gerekenleri de listeledik.

YKS’de Kalem, Silgi Verilecek mi 2022

YKS sınav binalarına gerekli belgelerin haricinde eşya alımı yapılmayacak. YKS 2022 sınav kılavuzunda yer alan bilgilere göre, kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete ÖSYM tarafından verilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda istenilen belgeler ve kalem silgi verilip verilmeyeceği ile ilgili açıklama yapıldı. YKS 2022 sınav kılavuzunda yer alan bilgilere göre, kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar şeffaf pet şişe içinde sularını kendileri getirebilecek. Öte yandan sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacak.


YKS’de Kalem, Silgi ve Su Dağıtılıyor mu?

Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan adaylar, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaklardır. Bir aday bu belgeleri yanında olmadığı hâlde ÖSYM Sınav Koordinatörlerinin, bina ve salon görevlilerinin veya ÖSYM temsilcilerinin kararıyla herhangi bir salonda sınava alınmış olsa bile bu adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adaylar, sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç vb. getirmemelidir. Sınavın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati, adayların sınavda kullanacakları gereçler (kalem, silgi, kalemtıraş), şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 YKS’ye Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler 2022

👉 YKS’ye Ojeyle Girilir mi? YKS Sınavında Oje Yasak mı?

👉 YKS Sınavından 1 Gün Önce Ne Yapmalıyız? Sınav Sabahı Neler Yapılmalı?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu