Sosyal MedyaTeknoloji

YouTube Canlı Akışında İzleme Ve Sohbet Etme

Dünyanın dört bir yanındaki ülkelere yayılan iyi geniş bant sayesinde, artık video tamponlama yaparken arkanıza yaslanıp baş parmaklarınızı çevirmeniz gerekmiyor; Artık internetimiz çok hızlı, aksaklık olmadan canlı bir akışı izleyebilirsiniz. Ne yazık ki, YouTube Canlı akışlarını izlemek ve sohbet etmek çok sezgisel değil. Birini nasıl bulacağınızı ve onu izlerken neler yapabileceğinizi keşfedelim.

Bir YouTube Canlı Akışı Nasıl İzlenir?

Canlı bir akış bulmak için YouTube ana sayfasına gidin ve soldaki çubuğa bakın. “YouTube’dan Diğerleri” kategorisinin altında “Canlı” bölümü bulunur. Tüm canlı kanalları görmek için bunu tıklayın. Ayrıca, oyunla ilgili tüm canlı yayınları görmek için “Oyun” a tıklayabilirsiniz.

Canlı sayfasında olduğunuzda, üç yoldan biriyle kategorize edilmiş videoları görürsünüz: “Şimdi Canlı”, “Hatırlatıcı Ayarla” ve “Zaman önce Akış X”.

“Şimdi Canlı”, akışın şu anda yayınlandığı anlamına gelir. Üzerine tıklarsanız, en son noktada akışa yönlendirilirsiniz.

Youtube Canlı Akışları için Hatırlatıcı Ayarlama

“Hatırlatıcı Ayarla”, akışın daha sonra yayınlanmaya başlayacağı anlamına gelir. Videonun açıklamasında kesin tarih ve saati görebilirsiniz. “Hatırlatıcı Ayarla” düğmesini tıklarsanız, YouTube yayınlandığında tarayıcınızda bir uyarı gösterir. Telefonunuzda YouTube varsa, orada da açılır.

“X zaman önce akış” akışın bittiğini gösterir. Üzerine tıklarsanız, normal bir video izlemek gibi akışın tam bir videosunu bulacaksınız. Bu, kaçırmış olabileceğiniz bir akışı yakalamak için iyi bir yoldur.

YouTube Canlı Akışında Nasıl Sohbet Edilir

İzleyecek bir akış bulduğunuza göre, YouTube canlı akışında nasıl sohbet edebileceğiniz ve eğlenceye katılabileceğiniz hakkında konuşma zamanı.

Bazı canlı akışlar, kullanıcıların favori yayıncılarına para vermesine olanak tanıyan para kazanmaya açıktır. Bir yayıncıdan hoşlanıyorsanız, desteğinizi iki potansiyel yoldan biriyle gösterebilirsiniz: “Katılma” ve “Süper Sohbet”. Bazı akışların bir akışa sahip olacağını, ancak diğer akışların hiçbirine sahip olmayacağını unutmayın. Ne istediklerini seçmek flamaya bağlıdır.

Bir YouTube Akışına “katılma”

İlk olarak, bir akıma “katılmayı” açıklayalım. “Abone Ol” düğmesinin yanında bir “Katıl” düğmesi bulursanız bir akışa katılıp katılamayacağınızı bileceksiniz. Bu kelimelerin çok benzer anlamları var, bu yüzden farkın ne olduğunu yıkalım.

“Abonelik”, herhangi bir YouTube kanalına abone olduğunuzda olduğu gibidir. Bu yükleyiciden gelen videolar abonelik feed’inizde görünür. Ayrıca, yaptıkları akışların yanı sıra hatırlatıcılar ayarlamak isteyebileceğiniz yaklaşan akışları da görürsünüz. Abone olduktan sonra, zili tıklayabilir ve her şeyi size bildirecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu, “Hatırlatıcı Ayarla” yı tıklamanızdan bağımsız olarak her akış için sizi uyaracaktır.

Youtube Canlı Akışı'na katılın

“Katılma”, yayıncıya genellikle 5 dolar civarında bir aylık ücret ödediğiniz zamandır. Ödeme yaptığınızda, sohbetteki adınız değişir, desteğinizi göstermek için adınızın yanında bir simge alırsınız ve flama cihazının yüklediği özel emojilerin kilidini açarsınız. Ayrıca, ödemeden önce “Katıl” ı tıkladığınızda ve avantajlar sayfasını okuduğunuzda okuyabileceğiniz flamadan özel avantajlar da alabilirsiniz.

Youtube Akışları Perks

İzlemek veya onunla etkileşimde bulunmak için bir akışa “katılmanız” gerekmediğini unutmayın. Bu, destek göstermenin ve ödül olarak özel sohbet avantajları almanın bir yoludur.

SuperChat kullanma

Sohbet kutusunun altında bir dolar-fatura düğmesi göreceksiniz. Bu, mesajınızı güçlendirmek için ödeme yapmanızı sağlayan SuperChat’i kullanmanızı sağlar.

Youtube Akışları Bill

SuperChat’i etkinleştirdiğinizde, mesaj ve ödeme tutarı isteyen bir pencere göreceksiniz. Kaydırma çubuğunu kullanarak alttan ödediğiniz tutarı ayarlayabilirsiniz. Parantezler yerel para biriminiz tarafından tanımlanır, bu nedenle her bir katmanın değerine bakmak için kaydırıcıyla uğraşın.

Youtube canlı akışlarında sohbet et

SuperChat mesajları, harcanan paraya bağlı olarak farklı renklerde görünür. En ucuz SuperChat koyu mavi, ikinci en ucuz açık mavi olacaktır. Bu yeşil, sonra sarı, turuncu, macenta ve son olarak büyük harcama sahipleri için kırmızı bir SuperChat’a ilerler. Kırmızı SuperChat mesajları yaklaşık 100 $ ‘dan başlıyor!

SuperChat’in her seviyesinin kendi özelleştirmesi ve kalıcılığı vardır. En ucuz SuperChat, sohbet ettiğinizde herkese bağışladığınızı gösterir. İkinci en ucuz (açık mavi) mesaj yazma yeteneğinin kilidini açar. Açık mavi SuperChats 50 karaktere sahip olabilir ve bu en pahalı seçenek için 350 karaktere kadar ölçeklendirilir.

Üçüncü en ucuz katmanda (yeşil) mesajınız sabitlenir. Bu olduğunda, bağışınız avatarınızı ve bağış miktarınızı gösteren sohbetin üst kısmına “yapışacaktır”. Kullanıcılar mesajınızı görmek için bunu tıklayabilir. Bir bağışın ödenen skalalarla sabitleneceği süre: yeşil bir mesaj için iki dakika, en pahalı katman için beş saate kadar.

Mesajları Geri Çekme

Sohbet mesajınızda bir hata yaparsanız veya kedi klavyede yürürse, farenizi sohbet mesajınızın üzerine getirin, sağdaki üç noktayı tıklayın ve “Kaldır” ı seçin. Bu, yorumunuzu akıştan geri çeker.

Youtube Akışı Kaldır

YouTube’un canlı akış hizmeti çok sezgisel değil, öğrenmesi kolay. Artık YouTube canlı akışında nasıl izleyeceğinizi ve sohbet edeceğinizi bildiğinize göre, büyük ekran TV’nizde yayınlama ve izleme zamanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu