Teknoloji

YouTube Premium Nedir ve Buna Değer Mi?

YouTube, dünyanın en büyük genel akış platformudur. Herkes bir kanal başlatabilir. İçerik yapabilir ve daha sonra dünyayla paylaşabilir. YouTube, birçok insan için uygun bir iş modeli haline geldi ve sevdikleri işi yaparken para kazanmalarını sağladı.

Peki YouTube Premium nedir? Bunun için kaydolmalı mısınız? 

YouTube Premium Nedir?

YouTube Premium, Netflix veya Amazon Prime Video’ya benzer ücretli bir abonelik hizmetidir . Ancak, bu hizmetlerin aksine YouTube’daki videoların çoğuna ücretsiz olarak erişebilirsiniz. 

 YouTube Premium özellikleri:

  1. Reklam yok.
  2. YouTube Orijinalleri.
  3. Uygulamada YouTube indirmeleri ve arka planda oynatma.
  4. YouTube Music Premium’a erişim.
  5. İndirilebilir reklamsız YouTube 

Bu özelliklerden bazılarının neden para değerinde olabileceği hemen belli olmayabilir, ancak YouTube Premium’u almak için neden iyi olduğunu göstermek için her birini açacağız.

Reklamsız YouTube

Bize göre, bu bir YouTube Premium abonesi olmanın bir numaralı sebebidir. YouTube’u hiç reklam olmadan deneyimledikten sonra geri dönmek inanılmaz derecede zor. YouTube reklamları sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, daha fazla okumaya gerek yoktur. Sizin için bu hizmet buna değer.

Orijinal İçerik

Daha az çekici olan, orijinal içerik söz konusu olduğunda YouTube’den iyisi yoktur. Wikipedia’da kategorize edilmiş bir YouTube Orijinalleri listesi var, mutlaka izlenmesi gereken icelikleri bulabilirsiniz.

YouTube Uygulamasıyla Video İndirme

YouTube mobil uygulamasını kullanarak YouTube videolarını zaten indirebilirsiniz . YouTube bu özelliği bir süre önce gelişmekte olan ülkelere ücretsiz olarak açtı, ancak bu belirlenmiş ülkelerden birinde değilseniz, ödeme yapmanız gerekir.

Bir YouTube Premium abonesi olarak, artık YouTube uygulamasındaki bir videonun altında bir indirme düğmesi göreceksiniz. Videoyu telefonunuza veya tabletinizin yerel deposuna indirmek için bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Bu, WiFi’deyken video indirmek ve daha sonra mobil plan verilerinizi kaydetmek için kullanışlıdır. Videoları uçakta veya metroda izlemek istiyorsanız da kullanışlıdır.

İndirilen videolarda lisansı yenilemek için yalnızca her 30 günde bir etkin bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır, böylece bu özelliği vahşi doğada veya uzun süre internetin olmayacağı diğer herhangi bir durumda kullanabilirsiniz.

YouTube Premium’un Maliyeti Nedir?

YouTube Premium’un fiyatı bir bölgeden diğerine değişir, ancak . Amerika’da tek kullanıcılı bir abonelik için 11,99 $ ve evinizde beş kişiyi içerebilecek bir aile planı için 17,99 $ ödersiniz. Her kişi kendi YouTube Premium ve Müzik aboneliğini alır, bu nedenle büyük bir tasarruf sağlar. 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu