Teknoloji

YouTube’dan Para Kazanmayı Etkinleştirme ve YouTube’da Para Kazanma

YouTube’dan Para Kazanmayı Etkinleştirme ve YouTube’da Para Kazanma. YouTube algoritmasında ustalaştınız . Kişisel kanalın SEO ucu şeklinde yer almaktadır. YouTube’un analizini bile çözdünüz . Şimdi beklediğiniz an geliyor sevdiğiniz şeyi yaparak para kazanmanın zamanı geldi.

YouTube’un para kazanma politikası zaman zaman değişir ve bu korkutucu gelebilir. Korkacak bir şeyiniz olmayacağına söz veriyoruz; sizi YouTube’un para kazanma sürecinin tamamının içeri ve dışına yönlendirmek için buradayız. Doğrudan YouTube’un muhteşem içerik oluşturucu topluluğundan gelen bilgilerle donatılmış olarak, kanalınızı hemen büyütmeye hazır olacaksınız. Ama önce, para kazanmanın bazı temel özelliklerini inceleyelim. Nasıl başlıyorsun?

YouTube’dan Para Kazanmayı Etkinleştirme ve YouTube’da Para Kazanma

İlk olarak, para kazanmaya hak kazanmak için kanalınızın son bir yıl içinde en az 4.000 saatlik izleme süresine ve en az 1.000 aboneye sahip olması gerekir. Bu politika 2018’in başında yürürlüğe girdi ve YouTube’un izlenme süresine öncelik vermesinin başka bir yoludur (platformun önceki odağı olan görüntüleme sayısının aksine). “İzleme süresi”, kullanıcıların kanalınızın videolarını izlemek için harcadığı toplam saat sayısıdır. YouTube nihayetinde kullanıcıları platformda mümkün olduğunca uzun süre tutmak istediğinden, izleme süresi içerik oluşturucular için gittikçe daha değerli hale geldi. Neyse ki, YouTube kanalınızı başlatmanıza ve büyütmenize yardımcı olacak bir kılavuzumuz var .

R / youtuber ve r / youtube alt dizinlerindeki konuşmalara dayanarak , 1000 abone / 4.000 saatlik izleme süresi karşılaştırması aslında oldukça yönetilebilir! Ayrıca, etkili bir SEO stratejisi uyguladıktan sonra, bu sihirli sayılara ulaşmanız çok uzun sürmeyecektir.

Daha önce de söylediğimiz gibi , sistemi oynamaya çalışmayın . Kanalınız “sub4sub” veya “view4view” stratejileriyle ilgili herhangi bir belirti gösteriyorsa para kazanma başvurunuz reddedilebilir. Başka bir deyişle, kanalınıza abonelik karşılığında başkalarının kanallarına abone olursanız veya kendi kanalınızda saatlerce karşılığında diğer kanalların videolarını izliyorsanız, YouTube para kazanma özelliğinizi bulabilir ve reddedebilir (veya devre dışı bırakabilir). Öyleyse yapma.

YouTube, tıpkı Google gibi bir arama motorudur, bu nedenle görünürlüğünüzü artırmanın yolları vardır, ancak sistemi oynamak için herhangi bir şey yaparsanız, YouTube’un gelişmiş algoritması onu yakalar ve kanalınızı cezalandırır. Gölgeli YouTube taktikleriyle uğraşmak riskli bir hareket ve zaman kaybıdır. Yaratıcı içgüdülerinize güvenin ve çabalarınızı sevdiğiniz içerikleri üretmeye odaklayın, hak ettiğiniz aboneleri elde edersiniz.


Kanalınızı Para Kazanmak için Hazırlayın

Kanalınızdan para kazanmak için “Etkinleştir” düğmesine basmadan önce, kanalınızın para kazanma için onaylanma olasılığının en iyi olduğundan emin olmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır . YouTube’un kanalınızı incelemesi 30 gün kadar sürebilir ve başvurunuz reddedilirse başvurmak için 30 gün daha beklemeniz gerekir, bu nedenle herhangi bir şansa sahip olun; gelirin mümkün olan en kısa sürede gelmeye başlamasını istiyorsunuz .

YouTube’un para kazanma uygulamalarını onaylamamasının en yaygın nedenlerinden biri çoğaltmadır . (Bu arada, başvurunuz reddedilirse, YouTube para kazanma sayfanızda bir neden sunacaktır, ancak açıklamalar biraz belirsiz olabilir). Şimdi bu sorunun nasıl önleneceğinden bahsedelim.

Stok görüntüleri ve sesi kullanırken, tüm doğru lisanslara sahip olduğunuzdan emin olun. Bu aslında çok kolaydır, çünkü Storyblocks’tan her stok çekimi ve ses satın alma , istediğiniz zaman indirebileceğiniz bir lisansla birlikte gelir. Kanalınızdan para kazanmıyor olsanız bile, bu lisanslara nerede sahip olduğunuzu bilmek ve anlamak önemlidir.


YouTube’da Para Kazanmayı Etkinleştirmek için 4 Adım

Gerekli sayıda aboneye ve izleme saatine ulaştınız ve kanalınızı kırmızı bayraklar için kontrol ettiniz – şimdi ne olacak? YouTube’da para kazanmayı nasıl etkinleştireceğinizi öğrenmenin zamanı geldi.

 1. Tıklayın My Channel  ekranın sağ üst köşede bulunan ikonuna tıkladıktan sonra Açılır.
 2. Bu ekrandan YouTube Studio’yu (beta) tıklayın
 3. Bunu yaptıktan sonra YouTube İş Ortağı Programı şartlarını kabul ettiniz. AdSense’e kaydolmanız veya mevcut bir hesabı bağlamanız yeterlidir. Sonuçta kanalınızın para kazanmasına izin veren budur. Ardından YouTube, para kazanma tercihlerinizi belirlemenizi ister. Bu adım hakkında fazla endişelenmeyin; para kazanma tercihlerinizi daha sonra değiştirebilir ve yalnızca belirli videolardan para kazanabilmeniz için özelleştirebilirsiniz.

  Para Kazanma Onayını Bekleyin

  Ne yazık ki, YouTube’da para kazanmak bir düğmeyi tıklamak kadar basit değil. YouTube’un bir uygulamayı incelemesi genellikle 30 gün sürer. Ancak, biriken işler zaman zaman birikir . Bunu akılda tutmak önemlidir, çünkü muhtemelen en az 30 gün boyunca gelir elde etmeye başlayamayacağınız anlamına gelir.

  Tek yapabileceğiniz bu bekleme süresi boyunca acele etmeye devam etmek. Düzenli olarak yayın yapmaya devam edin (YouTube algoritması, sürekli olarak yayın yapan kanalları ödüllendirir), hala SEO’ya odaklandığınızdan emin olun ve kitlenizle etkileşimde kalın. Kanalınızın bu süre zarfında gecikmesine izin verirseniz, uzun vadede size gerçekten zarar verebilir. Kanalınız her zaman para kazanmaya ek olarak yeni gelir akışları açabilen ek abonelerden ve izlenme süresinden her zaman yararlanabilir.

  YouTube Studio’ya girdikten sonra ekranınızın sol tarafındaki Kanal menüsünü bulun ve Diğer Özellikler> Para Kazanma’yı tıklayın .Son olarak, içinde Para Kazanma penceresinde ,  tıklayın Başlat .


Başka Para Kazanma Seçenekleri Var

YouTube üzerinden para kazanma, YouTube’da para kazanmanın yollarından yalnızca biridir. Aslında birkaç tane daha var, ancak YouTube’dan para kazanmayı etkinleştirmek harika, oldukça kolay bir giriş noktası. YouTube reklamları için abone ve izlenme süresi eşiği oldukça düşüktür, bu nedenle kanalınızın henüz başlangıç ​​aşamasındayken buhar almasını sağlar. Ancak, daha fazla takipçi kazanmaya ve izlenme sürelerini artırmaya devam ettikçe, özellikle çok sadık ve etkileşimli bir kitleniz varsa ek para kazanma seçeneklerini göz önünde bulundurmalısınız.

1. Patronaj

Patreon, YouTube içerik oluşturucuları için en popüler çevrimiçi himaye platformlarından biridir. Patreon, sadık takipçilerinizin özel içeriğe erişim için her ay belirli bir miktar para ödemesine izin verir. Sahne arkası çekimlerinden tamamen yeni içeriğe (ödeme yapmayan üyelerin göremediği) kadar her şeyi sağlayan birden fazla kullanıcı seviyesine sahip olabilirsiniz. Bazı YouTube kullanıcıları kullanıcıların videolarına bir gün erken erişmesine izin verirken, diğerleri içerik oluşturucuların kendileriyle bire bir zaman bile atabilir. Patreon, sadık bir hayran kitlesine sahip içerik oluşturucular için harika bir seçenektir. Çoğu zaman bu sadakat, takipçilerinizle tutarlı iletişim ve etkileşim yoluyla kazanılır.


2. Ürün

İnsanlar merch’i sever. Ancak her 1000 aboneniz için 1.000 tişört basmaya başlamadan önce suları biraz test edin. Kitlenize, sizden mal almakla ilgilenip ilgilenmediklerini sorun. Mal türleri önerebilir ve hatta satın almak istedikleri ürünlerle yorum yapmalarını isteyebilirsiniz. Siz ve takipçileriniz belirli lingo, catchphrases kullanıyorsanız veya iç şakalarınız varsa, ürün satmak özellikle harikadır. Ürün satmaya başladığınızda, bunu yarışmalara, hediyelere ekleyebilir ve hatta Patreon katmanlarınızdan birine ekleyebilirsiniz.


3. İştirakler

İyi haber şu ki bir ortaklık programına girmek oldukça kolay. Kazançlar, ücretli bir sponsorluk ile alacağınızdan biraz daha düşüktür. Belirli bir markayla bir satış ortağı programına kaydolduğunuzda, takipçilerinizin bu markayla alışveriş yaparken kullanabileceği benzersiz bir indirim kodu alırsınız. Kodunuz her kullanıldığında, küçük bir komisyon kazanırsınız. Videolarınızdaki satış ortağı kodundan bahsedin ve ayrıca kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmak için video açıklamalarınıza ekleyin.


4. Ürün Özellikleri

Ürün özellikleri ücretli sponsorluklara doğru büyük bir adım taşıdır, ancak gerçek para ile sonuçlanmayabilir. Daha geniş bir takip kazanmaya başladığınızda, markalar size videolarınızı öne çıkarmak ve / veya incelemek için ürünlerini gönderebilir. Ücretsiz şeyler harika, değil mi? Markaların size ulaşmasını beklemek zorunda bile değilsiniz – devam edin ve kendinizi potansiyel sponsorlara sunun. Kanalınız için anlamlı olan şirketlere adım attığınızdan emin olun (ancak, yol boyunca rastgele ürün özellik istekleri almaya başlayabilirsiniz).


5. Ücretli Sponsorluklar

Ücretli sponsorluklar, YouTube’da para kazanmak için altın madeni. Markalar, videolarınızda ürünlerini belirtmeniz veya onaylamanız için size ödeme yapar. Size karşı tamamen dürüst olacağız – bu ulaşılması zor bir hedef. Ancak kendinizi şirketlere atmaya başlamak için asla erken değildir. Sosyal medyada onlarla etkileşime geçin, markalarına nasıl yardımcı olacağınızı gösterin ve geçmişte yaptığınız başarılı ürün sponsorluklarına veya bağlı kuruluş programlarına örnekler verin. Henüz istenen abone sayısına ulaşmamış olsanız bile, kendinizi markaların radarlarına koyacaksınız. Yine, sadece aradığınız şirketlerin ürettiğiniz içerik için anlamlı olduğundan emin olun.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 PayPal ile Para Kazanmanın Kolay Yolları

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu