Gündem

Yunus Dönertaş Kimdir, Nerelidir? Yunus Dönertaş Neden Öldü?

Yunus Dönertaş Kimdir, Nerelidir? Yunus Dönertaş Neden Öldü?. Sokak röportajında “yolumuz yol değil ama kafamız nasıl güzel” sözleriyle tüm Türkiye’nin sevgisini kazanan Yunus Dönertaş 8 aydır kayıptı. Sosyal medyanın gündemine düşün Yunus Dönertaş öldü haberlerinden sonra en çok merak edilen konular arasında yer aldı.

Yunus Dönertaş Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında?

Sarı mikrofon YouTube kanalının sokak röportajında “yolumuz yol değil ama kafamız nasıl güzel” sözleriyle tanınan Yunus Dönertaş 1979 yılında Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde dünyaya geldi. 2022 yılı itibariyle 42 yaşındaydı. Yunus Dönertaş aslen Ispartalıdır. 2012 yılında babasını kaybetti. Ailesiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle bir süre evsiz olarak sokaklarda yaşamını sürdürdü. Sıklıkla Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi çevresindeki metruk yerlerde hayatını idam etti.

Youtube’dan yayın yapan Sarı Mikrofon’un 2017 yılında İstiklal Caddesi’nde yaptığı sokak röportajındaki ilginç söylemleriyle sosyal medyanın yeni fenomenlerinden bir tanesi oldu . Anlattığı hikayede “Ama kafamız nasıl güzel!”sözleriyle hafızalara kazındı.

Yunus Dönertaş, 15 Temmuz 2021 tarihinde Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 42 yaşamını yitirdi. Kendisi Koyu bir Beşiktaş taraftarıydı. Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @donertasyunus kullanıcı adıyla yer alıyordu. Instagram hesabındaki son paylaşımını 2 Temmuz 2021 tarihinde “Yine hastanelik” notuyla yaptığı fark edildi.


Yunus Dönertaş Neden Öldü?

Tekirdağ’a bağlı Çorlu ilçesinin Zafer Mahallesi’ndeki TEMA Piknik Alanı’nda geçen yıl ağustos ayında koyun otlatan çoban, kafatası ve kemikleri görünce polise haber verdi, ihbar üzerine olay yerinde inceleme yapan ekipler, insana ait olduğu belirtilen kafatası ve 3 kemiğin yanında iç çamaşırı da buldu.

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kafatası ve kemikler, incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise bulunan kafatası ve kemiklerin, kayıp kişilere ait olabileceği ihtimali üzerine başvuruları incelemeye aldı.

İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan inceleme sonuçlandı. Kentte yapılan kayıp kişilerin ailelerinden alınan DNA örnekleri kemiklerden alınan örneklerle eşleştirildi.

Kemiklerin 15 Temmuz 2021 yılında ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan sosyal medya fenomeni Yunus Dönertaş’a ait olduğu tespit edildi.

Yunus Dönertaş’a ait kemik parçaları önceki gün İstanbul’un Silivri ilçesine bağlı Büyükçavuşlu Mahallesi’ndeki aile mezarlığına gömüldü. Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı, Yunus Dönertaş’ın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

Cenazesi, 17 Mart 2022 tarihinde İstanbul’un Silivri ilçesindeki Büyükçavuşlu Mezarlığı’na defnedildi.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu