Blog

Yurtdışında Eğitim İçin 16 Neden

Yurtdışında neden eğitim almalıyım diyorsan. Aşağıda cevaplarını bulacağın 16 neden senin için…

1. Dil becerilerinizi geliştir

Okulda edindiğin yabancı dil becerilerini hatırlıyor musun? Hayır, ben de değil. Yurt dışında okuyarak onları yenileyin; Ne kadarını hatırladığınıza şaşırabilirsiniz.

2. Yabancı bir ülkede yaşamak tatilden tamamen farklı

Aslında çalışma yerinizi uzun vadede deneyimleyecek, en iyi kahvenin satıldığı, hangi turist tuzaklarından kaçınacağınız ve yeni şehrinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz gibi yerel bilgileri edineceksiniz.

3. Farklı insanlarla tanış

Birçok farklı insan türüne maruz kalmanız yalnızca insan becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda hem arkadaş hem de düşman olarak, başkaları hakkında daha sıkı bir bilgi verecektir.


4. Yaşam boyu arkadaş edin

Karşılaştığınız her bir kişiyi sevmeyebilirsiniz, ancak şansınız en az bir ömür boyu arkadaşınızla tanışmanızdır (eğer temasta kalmakta iyiyseniz).

5. Yeni ve heyecan verici yiyecekleri keşfet

Hayatınızda daha fazla paella / poutine / pierogi / schnitzel / shawarma / chimichanga / katsudon / bobotie / baklava heyacan verici yiyecekleri alın.

6. Farklı çalışın ve öğrenin

Genellikle yurtdışında okuyanlar tamamen yeni bir öğretim yolunu deneyimleyeceklerdir. Bu göz korkutucu olabilir, ancak zihninizi yeni öğrenme yöntemlerine de açacaktır.

7. Kendine güvenmeyi öğren

Yurtdışına çıkmak, kendine güvenme konusundaki en üst düzey sınavdır. (Veya) geri döndüğünüzde, muhtemelen başkalarına daha az güvenir ve kendiniz için daha fazla sorumluluk alırsınız.

8. Farklı kültürler hakkında daha fazla bilgi edin

Kültürel duyarlılık sadece politikacıların eksiklikle suçlanabileceği bir nitelik değildir; Yurt dışında okurken de geliştirebileceğiniz bir şey!

9. Yeni bir lens aracılığıyla kendi kültürünü gör

Kendi kültürünüzü mutlak olarak kabul etmek kolaydır, ancak başka bir ülkede yaşamak, kendi kültürünüzle ilgili görüşünüzü bildirmenize yardımcı olabilir ve bu, nereden geldiği ile tanımlananları kabul etmekten ziyade, kendi görüşünüzü geliştirmenize izin verir.

10. Kendin hakkında daha fazla kazanım kazan

Kendinizi tamamen yeni bir ortama atmak, neyin iyi olmadığını ve neyin iyi olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Bunlar daha sonra yurtdışında eğitim deneyiminiz sırasında inşa edilebilecek şeylerdir.

11. Yetişkin ol

Bilinmeyene sıçrayarak gençlerden erişkinlere geçişi hızlandırın. Kendin için savaşmak, kendi yemeklerini almak ve kendi çamaşırlarını yıkamak zorunda kalacaksın, ama hepsi buna değer.

12. Yaşam tecrübesi kazan

Yurtdışında eğitim almanın en önemli sebeplerinden biri de yaşam deneyimi kazanmak. Hayatınızı nasıl organize edeceğinizi ve tek bir bavul içinde sıkılaştırmayı, öngörülemeyen durumlarla başa çıkmayı, bağımsız ve kendi kendine yeterli olmayı öğreneceksiniz.


13. Maceracı ol

Evden yüz binlerce mil uzaktayken, spontanlık ve maceraperestlik en iyi arkadaşlarınızdır. Zihnini yeni deneyimlere ve manzaralara aç ve eğlence yoluna girecek.

14. Daha fazla takdir etmeyi öğren

Yurtdışında eğitim almak, genellikle ortalama bir öğrenciden daha az sayıda özelliğe sahip olduğunuz anlamına gelir ve evden çok daha uzakta olmanız, aldığınız tanıdık konforları gerçekten özleyebileceğiniz anlamına gelir. Ailenizin pişirilmesinden iki çift ayakkabıdan seçim yapmanıza kadar her şeyin yeni bir takdirine hoş geldiniz.

15. Küresel bir zihin kümesi kazan

İster işte ister derste veya oyunda olun, argümanları desteklemek, inançlarınızı bildirmek ve geleceğinizi yönlendirmek için yeni küresel zihin setinizi kullanabileceksiniz.

16. Unutulmaz bir deneyim

Arkadaşlarınız eve geri dönmekten sıkılsalar bile (uyarı: olacaktır), yurtdışında eğitim deneyiminiz bittikten uzun bir süre sonra sizinle birlikte kalacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu