Kimdir

Yusuf Alabarda Kimdir, Kaç Yaşında? Yusuf Alabarda Hayatı ve Biyografisi

Yusuf Alabarda Kimdir, Kaç Yaşında? Soruları Gazeteci, Savunma ve Güvenlik Uzmanı ve emekli albay Yusuf Alabarda hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Katıldığı TV programlarında askeri, güvenlik ve dünya konjonktür ile ilgili yaptığı açıklamalar ve yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Savunma Strateji ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenlere bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Yusuf Alabarda Kimdir, Kaç Yaşında?

Emekli Albay, Savunma Strateji ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda, 1970 yılında Balıkesir’in Kepsut ilçesinde dünyaya gelmiştir ve 2024 yılı itibariyle 54 yaşındadır. 1992 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun olan ‘Alabarda’ Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli birliklerinde 23 yıl boyunca görev yapmıştır. .

Yusuf Alabarda, yüksek lisans eğitimini Amerika’da Savunma Kaynaklarının Planlanması ve Yönetimi alanında 2007 yılında, doktora eğitimini ise Güvenlik Bilimleri Enstitüsü’nde Demokratik Sivil ve Asker İlişkileri üzerine hazırladığı teziyle tamamlamıştır.


Yusuf Alabarda Hayatı ve Biyografisi

Savunma Strateji ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 23 yıl görev yaptıktan sonra emekli olmuştur. YouTube kanalında güvenlik, siyaset, savunma ve uluslararası ilişkilerle ilgi video içerikleri yayınlamaktadır.

Yusuf Alabarda: Instagram

Yusuf Alabarda: Youtube

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu