Kimdir

Zafer Arapkirli Kimdir, Nerelidir? Zafer Arapkirli Hayatı ve Biyografisi

Zafer Arapkirli Kimdir, Nerelidir?. Son günlerde yaptığı yorumlarla gündeme sıklıkla gelen Zafer Arapkirli Kimdir? Özellikle de Siyasete dair yorumları ile de merak konusu olan isim Zafer Arapkirli KRT’ den ayrıldı mı? Krt’ den neden ayrıldı? soruları da araştırılmaya devam ediyor. Gelin birlikte Zafer Arapkirli Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Zafer Arapkirli Kimdir?

Uzun yıllar gazetecilik yapan Zafer Arapkirli, 1957 yılında İstanbul Beşiktaş’ta dünyaya geldi. Darüşşafaka ve Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim hayatını tamamlamıştır. Annesi Çanakkale Muharebeleri ve İstiklal Savaşı kahramanlarından Veli Çavuş’un kızı olan Hikmet Arapkirli 10 Kasım 2017 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Aslen sıkça Malatya’lı mı sorusunun cevabı ise değildir. Aslen Batı Trakya’lıdır.

Gazetecilik mesleğine Cumhuriyet Gazetesi bünyesinde başlamıştır. 1990 senesinde İngiltere’ye gitmiş BBC Radyosu Türkçe Yayınlar Bölümü’nde sene çalışmıştır. Ardından 20 sene kadar uzun bir süre Londra’dan; Cumhuriyet, Milliyet, Kanal D, Milliyet, Radikal, NTV, NTVMSNBC, CNBC-e, Dünya gibi gazete, TV, radyo ve internet web adreslerinin muhabirliğini ve köşe yazarlığını üstlenmiştir.

Daha sonra Türkiye’ye dönmüş ve NTV, NTV Radyo, Habertürk TV, ATV, A Haber TV gibi yayın organlarında editör, haber spikeri ve anchorman, Gazeteport ve Yeni Yüzyıl Gazetelerinde ise köşe yazarı olarak çalışmıştır. Günümüzde CEM TV ekranlarında yayınlanan de bir haftalık siyasi programını yapan Zafer Arapkirli ayrıca hafta içi her sabah RS FM’de SEYR-Ü SABAH programını hazırlayıp sunmaktadır. Diğer bir yandan Cumhuriyet’te köşe yazarlığını sürdürmektedir.

👉 Yavuz Yörükoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? 


Zafer Arapkirli Hayatı ve Biyografisi

1990 yılında gittiği İngiltere’de BBC Radyosu Türkçe Yayınlar Bölümü’nde 6 yıl çalıştıktan sonra yaklaşık 20 yıl boyunca Londra’dan; Cumhuriyet, Milliyet, Kanal D, Milliyet, Radikal, NTV, NTVMSNBC, CNBC-e, Dünya gibi gazete, TV, radyo ve internet portallarının muhabir ve/veya köşe yazarı olarak görev yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra NTV, NTV Radyo, Habertürk TV, ATV, A Haber TV gibi yayın organlarında editör, haber spikeri ve anchorman, Gazeteport ve Yeni Yüzyıl Gazetelerinde köşe yazarı olarak çalıştı. Halen CEM TV’de bir haftalık siyasi program yapıyor. Hafta içi her sabah RS FM’de SEYR-Ü SABAH programını hazırlayıp sunuyor.

Twitter 👉 Zafer Arpakirli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu