Teknoloji

ZOOM Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? ZOOM Şifre Sıfırlama

ZOOM Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? ZOOM Şifre Sıfırlama. Bu yazımızda ZOOM şifre değiştirmeyle alakalı yaşanan sorunları konu aldık. ZOOM ile ilgili işlemlerin nereden yapılacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Birlikte sağlayacağımız işlemler sonucunda siz de artık ZOOM uygulamanızın şifresini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz ve ZOOM şifrenizi unuttuğunuzda sıfırlayabilirsiniz.

ZOOM Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Yapmanız gereken işlem aslında sanıldığı kadar zor bir işlem değil. Lakin uygulama İngilizce olduğu için hangi ayarın nerede olduğu konusunda bir fikre sahip olamayabiliyorsunuz. Bu yüzden sizlere adım adım anlatalım.

  • Şifrenizin yenilenmesi için ilk olarak uygulamanızın içerisine giriş gerçekleştiriniz.
  • Ardından alt kısımda bulunan ‘’Settings’’ yani ‘’Ayarlar’’ alanına erişim sağlayınız.
  • Ayarlar bölmesine girişinizi gerçekleştirmeniz durumunda üst kısımda bulunan profil simgesine dokununuz.
  • Buraya tıklamanız ile birlikte karşınıza gelen ekranda, Update Password alanına tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan sayfada ZOOM uygulamanızın şifre değiştirme işlemlerini sağlayabilirsiniz.
  • Şifrenizin değişimini yaptıktan sonra üst taraftaki ‘’Save’’ yazan bölüme dokunmazsanız ayarlarınız devreye girmeyecektir.
  • Save demenize rağmen şifre değişmediyse diğer işlemleri birlikte kontrol edelim.

ZOOM Şifre Değiştirememenin Nedenleri Nelerdir?

ZOOM şifre değiştiremiyorum diyorsanız ise öncelikle girdiğiniz şifrenin doğruluğundan emin olunuz. Üstte girdiğiniz şifre ile alttaki şifre aynı olmaz ise bu bağlamda sorun yaşayabilirsiniz. O yüzden şifre değişikliği devreye girmiyor.

  • Bunun haricinde internet kesintiye uğradığından dolayı da ayarlar işleme girmiyor olabilir.
  • Bağlantılarınızın kontrolünü yaptıktan sonra tekrar deneme sağlayın.

Olmaz ise hangi cihazdan ZOOM uygulamanıza giriş yapıyorsanız o cihazdan uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyerek deneme yapınız. Yine probleminizin devam ettiğini görürseniz cihazınıza bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekecektir. Bahsedilen ayarlar sonucunda şifreniz sorunsuz şekilde değişmiş olması gerekiyor. Olmaz ise bunu bize iletmelisiniz ki gerekli incelemelerinizi bu bağlamda yapıp sizleri bilgilendirmeler yapılıp geri dönüş sağlanabilinsin.


Parolaları Karşılamak İçin ZOOM Neden Gereklidir?

Uygulama indirme işlemlerini yakınlaştırma son aylarda dikkat çekici bir şekilde arttı, ancak aynı zamanda ciddi bir inceleme altındaydı. Mahremiyet eksikliği konusundaki eleştiriler endişe yaratmaktadır. Bazı raporlar Yakınlaştırma uçtan uca korumalı değil Ancak, diğerleri istenmeyen katılımcıların toplantılarınıza katılabileceği Zoom bombardımanı sorunuyla karşı karşıyadır.

Yakınlaştırma patlamasını çözmek için Yakınlaştırma, tüm toplantılar için varsayılan olarak parola özelliğini etkinleştirmiştir. Yani, oluşturduğunuz tüm yeni toplantıların şimdi bir şifresi olacaktır. Bu şekilde, yalnızca parolaya sahip kişilerin toplantınıza katılmasına izin verilir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Zoom’da İsim Nasıl Değiştirilir?

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu