Bilgi Arşivi

2022 Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücretleri Ne Kadar?

Sağlık personellerinin 2022 Ocak ayı zammı ve memur zammıyla birlikte nöbet ücretleri de Maliye Bakanlığı tarafından verilen katsayılar doğrultusunda hesaplandı. 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak zamlı tüm Sağlık personelleri için geçerli olacak. Bilindiği üzere Sağlık personeli nöbet ücretleri personelin unvanına, ne zaman, nerede çalıştığına göre değişiyor. Peki 2022 Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri Ne Kadar? Hemşire Nöbet Ücretleri 2022 Ne Kadar? bu sorular ve daha fazlasının yanıtını makalemizden ulaşabilirsiniz.

2022 Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücreti Ne Kadar?

Sağlık personeli saatlik nöbet ücreti; personelin unvanına, hangi birimde çalıştığına göre değişiklik gösterebiliyor. Sağlık personelleri için 2022 yıllında saatlik nöbet ücreti 17,66 TL ile 31,79 TL arasında değişiyor.

Uzman Doktor Saatlik Nöbet Ücreti 

Uzman doktorlar, normal nöbet ücreti olarak 2022 yılında saatlik 35,32 TL kazanacak. Uzman doktor, eğer ameliyathanede nöbet tutarsa saatlik ücreti yaklaşık 52,98 TL’ye çıkıyor.


Pratisyen Doktor Saatlik Nöbet Ücreti

Pratisyen doktorlar, normal nöbet ücreti olarak 2022 yılında saatlik net 31,55 TL kazanıyor. Ameliyathanede nöbet tutan pratisyen doktorlar, saatlik net 47,32 TL nöbet ücreti kazanıyor.


Diş Doktoru Saatlik Nöbet Ücreti

Diş doktorları için nöbet ücreti normal şartlarda saatlik net 28,04 TL olarak hesaplanıyor. Ameliyathanede çalışan diş doktorları, saatlik net 42,06 TL nöbet ücreti kazanıyor.


Yüksekokul Mezunu Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücreti

Yüksekokul mezunu sağlık personelleri, saatlik net 21,03 TL nöbet ücreti alıyor. Ameliyathanede görev alan yüksekokul mezunu sağlık personelleri ise saatlik net 31,55 TL nöbet ücreti kazanıyor.


Lise Mezunu Sağlık Personeli Saatlik Nöbet Ücreti

Lise mezunu sağlık personelleri normal şartlarda saatlik net 17,53 TL nöbet ücreti kazanırken ameliyathanede yada Acil Servis Biriminde görev almaları durumunda bu ücret, saatlik net 26,29 TL oluyor.


Hemşire Nöbet Ücreti 2022 Ne Kadar?

Hemşire nöbet ücretleri 2022 yılında, söz konusu hemşirenin yüksekokul yada lise mezunu olmasına göre değişiklik gösterir:

Lise mezunu bir hemşire normal nöbet ücreti olarak net 17,53 TL kazanırken ameliyathane, Acil servis veya yoğun bakım da nöbet tutması durumunda net 26,29 TL kazanır. Kişi, Ulusal Bayramlar veya Dini bayramlarda nöbet tutarsa normal nöbet ücreti olarak NET 21,90 TL, Ameliyathane, Acil servis veya yoğun bakım da nöbet ücreti olarak saatlik net 32,86 TL alır.

Yüksekokul mezunu ( Lisans-Önlisans ) bir hemşire normal nöbet ücreti olarak saatlik net 21,03 TL alırken ameliyathanede nöbet tutması durumunda net 31,55 TL kazanır. Kişi, Ulusal Bayramlar veya Dini bayramlarda nöbet tutarsa saatlik 26.29 TL alır. Ulusal Bayramlar veya Dini bayramlarda Ameliyathane, Acil servis veya yoğun bakım GİBİ ÖZELLİKLİ BİRİMDE görev alması durumunda ise saatlik nöbet ücreti net 39.44 TL olur.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu