Blog

Bu 10 Cümleyi Tekrar Ederek Başarılı Olacaksınız!

Bu 10 Cümleyi Tekrar Ederek Başarılı Olacaksınız!. Başarılı bir öğrenci olmak ister misiniz? Ya da bir ebeveynseniz, bunu çocuklarınız için ister misiniz? Zor işten kaçmak yok. Ancak başarılı bir öğrenci olmak sadece daha fazlasını yapmakla ilgili değildir . Aynı zamanda doğru şeyleri söylemekle de ilgili.

Bu 10 Cümleyi Tekrar Ederek Başarılı Olacaksınız!

İşte nedeni.

Kendinize ve başkalarına söyledikleriniz hakkında kasıtlı olarak, bir başarı zihniyetini geliştireceksiniz. Ancak o zaman tutarlı harekete geçmek için içsel motivasyonu bulacaksın.

Ve bu başarıya götüren şeydir.

Başarılı bir öğrenci olmak için her gün şu 10 şeyi söyleyin:

1. “Hedefim ilerlemedir, mükemmellik değil.”

Kimse mükemmel değildir. Mükemmel notlar almak, mükemmel bir vücuda sahip olmak veya mükemmel bir sosyal hayata sahip olmak imkansızdır. Amacınız mükemmellik ise, sonunda hayal kırıklığına uğrayacak ve hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Mükemmeliyetçi öğrencilerle çalıştım. Birçoğu bileklerini kesti, yeme bozukluğu çekiyor ya da intihar düşünceleri yaşıyor.

Bu korkutucu, biliyorum.

Tüm mükemmeliyetçiler böyle ciddi psikolojik sorunlara sahip değildir, ancak mükemmeliyetçilik tehlikelidir. Ek olarak, mükemmeliyetçiler genellikle notlarını etkileyen performans kaygısı yaşarlar.

En iyi alternatif mükemmelliğe değil ilerlemeye odaklanmaktır . İlerleme, her gün birazcık gelişmek ve gelişmekle ilgilidir.

Başarılı bir öğrenci olmak için sürece odaklanın ve sonucu unutmaya çalışın . Gibi araştırma gösterileri , aslında bu stratejiyi kullanarak daha iyi sonuç elde edersiniz.


2. “Bu zor. Bu eğlenceli.”

Bir problemle karşılaştığında, başarılı öğrenciler kendilerine “Bu zor. Bu eğlenceli.”

Buna karşın, başarılı olmayan öğrenciler “Bu zor. Başka bir şey yapmak istiyorum. ”

Başarılı öğrenciler, zorlukları öğrenmek ve büyümek için fırsatlar olarak görür, bu yüzden bu fırsatları benimserler.

Ancak başarılı olmayan öğrenciler zorlukları engel olarak görüyorlar. Zorluklardan korkuyorlar, çünkü başarısız olduklarında başkalarının ne düşüneceği konusunda endişeleniyorlar.

Zorluklar, başarı yolculuğunun ayrılmaz bir parçasıdır. Başa çıkma zorluklarıyla karşılaştığınızda, bir kişi olarak büyürsünüz. Bu yüzden önemli olan en iyi çabayı gösterip süreçte zihinsel gücü geliştirmen.


3. “Nasıl katkıda bulunabilirim?”

Başarı, başarılar hakkında daha az ve katkı hakkında daha fazladır. Anlamlı, anlamlı hayatlar süren insanlar başkalarına hizmet eder ve onlar için değer yaratır. 

Bu ilke çeşitli ortamlarda geçerlidir: işte, işte, toplulukta ve evde.

Başarılı bir öğrenci olmak için, her durumda katkıda bulunmak için bir yol bulun.

Ana eğitim noktasının iyi notlar almak ya da başarıları arttırmak olmadığını kabul edin. Bunun yerine, beceri ve bilgiyi kazanmak, böylece dünyada daha büyük bir etki yaratacak donanıma sahip olacaksınız.


4. “Bugün ne öğrendim?”

Bu soru akademisyenleriniz ve sınıf dışında öğrendiğiniz her şey için de geçerlidir.

Son zamanlarda bu alışkanlığı oluşturdum: Her önemli olay veya konuşmadan hemen sonra, öğrendiklerimi yazmak için bir dakika ayırırım.

Bu alışkanlık, başka türlü kaybolacak bilgelik ve içgörü kazanmamı sağladı. Aynı zamanda beni bol olan öğrenme fırsatlarından daha fazla haberdar etti.

Gerçekten her ders, konuşma, makale, konuşma ve tartışmadan bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Yunan filozofu Sokrates bir keresinde: “İncelenmemiş hayat yaşamaya değmez” dedi.

Biliyorum, düşünmek için zaman ayırmak kolay değil. Kısa mesajların sürekli yayılması, Twitter güncellemeleri ve Facebook bildirimleriyle, her gün, hatta her saatin üzerinden geçecek çok fazla “gürültü” var.

Ancak düşünmeyi öğrenmek – gerçekten düşünmek – ve düşünmek öğrencilerin edinmesi için kritik bir beceridir.

Bu soruyu sorarak başlayın: “Bugün ne öğrendim?”


5. “Ne için minnettar olmalıyım?”

Bir öğrenci olarak birçok şeyden şikayet ettim:

 • Sıkıcı öğretmenler
 • Can sıkıcı sınıf arkadaşları
 • Mantıksız okul kuralları
 • Çok fazla ödev
 • Çok az zaman
 • Çok fazla basınç
 • Çok fazla test var

Liste devam ediyor.

Gezerken, öğrenci hayatım o kadar da kötü değildi. Sadece kötü bir tavır yaşadım .

Yeterince sıkı bakarsanız, şikayet edecek bir şeyler bulacaksınız. Ancak şükretmeniz gereken şeyleri ararsanız, aradığınızı da bulacaksınız. Herhangi bir durumda iyi görmek için aklınızı eğitmekle ilgili bir mesele.

Başarılı öğrenciler olumlu ve iyimser olma eğilimindedir. Sorunlarını ve sıkıntılarını görmezden gelmezler. Aksine, kasıtlı olarak değişimi etkilemek için neler yapabileceklerine odaklanırlar.

Daha olumlu bir insan olmanın ilk adımı şükran ruhunu geliştirmektir.

Bunu pratik bir şekilde nasıl yapabilirsiniz?

Her gün için müteşekkir olduğun bir şeyi yazdığın bir şükran günlüğü başlat.

Sekiz yıl önce bunu yapmaya başladım ve bu beni çok daha minnettar bir insan yaptı. Araştırmalar , minnettar insanların daha mutlu ve daha başarılı olma eğiliminde olduğunu göstermektedir . Öyleyse bugün bir “şükran günlüğü” başlatın ve başarıya giden yolda olacaksınız.


6. “Başkalarını suçlamayı reddediyorum.”

Ben öğrenciyken, yaşadığım her sorun için diğer insanları suçlardım. Bu beni sinirli ve hoşnutsuz yaptı.

Benim örneğimi takip etme.

Başarılı öğrenciler eğitimleri ve yaşamları için tam sorumluluk alırlar.

Bu nedenle, hangi sorunlarla uğraştığınıza bakılmaksızın öğretmenlerinizi, ebeveynlerinizi veya arkadaşlarınızı suçlamayın. Başınız belaya girdiğinde başkalarının sizi kurtarmasını beklemeyin, çünkü hayat tamamen seçimler ve sonuçlarla ilgilidir.

Yaşamınız için tam sorumluluk alarak, durumunuzu iyileştirmek için üretken önlem almaya odaklanacaksınız. Bu, haksız hayatın ne olduğu konusunda şikayette bulunmakla zaman kaybetmenizi önler.


7. “Kendimi geliştirmek için yapabileceğim bir şey nedir?”

Daha önce de belirtildiği gibi, ilerlemeye odaklanmak mükemmellikten daha etkilidir. Her gün kendinize “Kendimi geliştirmek için yapabileceğim bir şey nedir?” Diye sorarak somut bir ilerleme sağlayın.

Bu soruya cevaben, karar verebilirsiniz…

 • Belirli hedefler belirleyin
 • Yeni bir yetenek öğren
 • Çevrimiçi bir kursa katılın
 • Akıl danışmak
 • Bir danışman bulun
 • Bir korkuyu yenmek
 • Kötü bir alışkanlığı değiştir
 • Yeni bir proje başlat

Hangi alanda geliştirmek istediğiniz, ısırık büyüklüğünde parçalara ayırın. Örneğin, kamu konuşmalarında daha iyi olmak istiyorsanız, konuyla ilgili bir kitap okuyabilir veya beş dakikalık bir sunum yapmak için gönüllü olabilirsiniz.

Tek seferde çok fazla yapmaya çalışmayın, çünkü bunalmış hissedeceksiniz.

Unutmayın: Her gün yalnızca% 1 oranında iyileşirseniz, 70 gün sonra ilk başladığınız zamandan iki kat daha iyi olacaksınız


8. “Hatalarım ve başarısızlıklarım beni tanımlamıyor.”

Albert Einstein, Rahibe Teresa, Michael Jordan ve Steve Jobs’un ortak neleri var?

Başarılı sayılırlar. Ayrıca, başarı yolunda sayısız zamanlarda başarısız oldular.

Diyor ki, “Bir gecede başarıya ulaşmak 10 yıl alır.” Başarılı insanları duyduğunuzda, bulundukları yere ulaşmaları için yıllarca – hatta on yıllarca süren bir sebatın olduğunu unutmayın.

Başarılı öğrenciler başarılarını veya başarısızlıklarını kendi değerlerinin ölçüsü olarak görmezler. Bunun yerine, bu şeyleri yalnızca geribildirim olarak görüyorlar.

Eğer bir testte “A” alırsanız, övünmeyin; sadece “A” almak için neler yaptığınızı not alın ve gelecekte benzer adımlar atın. Aynı şekilde, eğer bir sınavda kötü bir şekilde yaparsanız, kendinizi başarısızlık olarak mahkum etmeyin; Sadece stratejinizi ileriye doğru değiştirin.

Zig Ziglar bir keresinde, “Başarısızlık bir insan değil, bir olaydır” dedi. Başarılı bir öğrenci olmak için bu gerçeği benimsemelisiniz .

Eğitim, öğrenme, büyümek ve gelişmekle ilgilidir – etkileyici bir sınıf rütbesi veya not ortalaması elde etmekle ilgili değil . Hatalarınızın ve başarısızlıklarınızın sizi tanımlayamadığını kendinize hatırlatın. Bu inanç sizi kalıcı bir başarı yoluna sokacaktır.


9. “Başkalarının istemediği şeyleri yapacağım.”

İşte birçok başarılı öğrencinin yaptığı, diğer öğrencilerin istemediği bazı şeyler:

 • Dikkat dağılmaları önlemek için telefonlarındaki tüm oyunları silin
 • Telefonlarını ders çalışırken uçak moduna getirin; böylece kısa mesajlarla kesintiye uğramazlar.
 • Yapılacaklar listesini ve takvimini düzenli olarak güncelleyin
 • Her gece sekiz saat uyumak
 • Haftada en az üç kez egzersiz yapın
 • Günlük ve haftalık planlama yapın
 • Kötü alışkanlıklarından kurtulmak için özel bir plan yapın
 • Yansıtmak için zaman ayırın
 • İzlence dışındaki bilgileri öğrenin

Başarılı bir öğrenci olmak istiyorsanız, fedakarlık yapmanız gerekir. İstediğin iner şimdi ne istediğinizi karşı, en .

Şimdi ne istiyorsun? YouTube videolarını izlemek, telefonunuzda veya bilgisayarınızda oyun oynamak veya TV izlemek için.

Ama en çok ne istiyorsun? Okulda başarılı olmak, anlamlı ilişkiler kurmak, başkalarının yaşamlarında bir fark yaratmak ve başarı ile yerine getirmek.

İstediklerinin şimdi en çok istediklerinin önüne geçmelerine izin verme. Diğer öğrencilerin istemediklerini yapmayı seç.


10. “Benden beklenenden daha fazlasını yapacağım.”

Başarılı bir öğrenci olmak için, sadece “geçinmek” için yeterli bir şey yapamazsınız. Kıyı alamazsınız. Yapmanız gereken şeyleri yapamazsınız, sadece “hissettiğinizde”.

Sizden beklenenden daha fazlasını yapmanız gerekir…

Tüm ek pratik soruları yapmak; ders kitabı okumalarını düşündüğünden iki kez daha gözden geçirmen; İnternet ve kaynaklar için kütüphaneyi araştırmak.

Öğretmeninizle ilgili şüphelerinizi açıklığa kavuşturmak için dersten sonra geride kalmak; ayrıntılı notlar almak; Soruları varsa kavramları diğer öğrencilere açıklamak.

Başkalarına hizmet etmek için ekstra mil gidiyor; Ekstra ev sorumluluklarını üstlenmeye gönüllü olmak; toplulukta aktif olmak.

Elbette, kendini tükenmişlik noktasına itmemelisin. Fakat çok çalışmalı ve daha büyük bir insan olabilmeniz için daha fazlasını yapmaya istekli olmalısınız.

Diyor ki, “Yetenek çok işe yaramazsa zor iş yetenekleri yener.” Zor iş asla boşa gitmez, bu yüzden sizden beklenenden daha fazlasını yapın.

Kullandığımız kelimeler düşüncelerimizi ve davranışlarımızı etkiler. Kullandığımız sözler hayatlarımızı çok etkiliyor.

Yani her gün bu 10 şeyi söyleyin:


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu