Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmaris’te: Yangın Kontrol Altına Alındı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İç İşleri Başkanı Süleyman Soylu, Muğla’nın Marmaris ilçesinde ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın bölgesinde helikopter ile incelemelerde bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi yaptığı açıklamada yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmaris’te

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yangın bölgesine havadan incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da eşlik etti.


Yangın Kontrol Altına Alındı!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan orman yangını için devletin tüm kurum ve kuruluşları seferber oldu. Havanın kararmasıyla helikopter müdahalesine ara verilirken, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte 14 uçak ve 20 helikopterle alevlere havadan müdahalenin yeniden başladı.

Gelişmeleri anbean takip eden Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangına yönelik çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye gitti. MSB de yangını kontrol altına almak için bölgeye destek gönderdi. Yangın nedeniyle bölgeye yakın yerleşim alanındaki evler tahliye edildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi yaptığı açıklamada yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığını duyurdu.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu