Blog

12 Online Öğrenme Platformu

12 Online Öğrenme Platformu. İster çevrimiçi öğrenmek ister öğretmek isteyin, birçok çevrimiçi öğrenme platformu vardır. Udemy’yi veya Udemy gibi diğer web sitelerini yeni beceriler öğrenmek veya çevrimiçi para kazanma talimatı vermek için kullanabilirsiniz .

Orada sadece Udemy alternatif platformları değil, aynı zamanda ilginizi çeken herhangi bir konu da bulabilirsiniz. Çevrimiçi kurs satan birçok web sitesi vardır. Bazı blogcular okuyucular için kendi çevrimiçi sınıflarını oluştururlar, böylece ihtiyaçlarınız için doğru içeriği kolayca alabilirsiniz.

Udemy gibi siteler nelerdir?

Udemy kullanımı kolay bir çevrimiçi öğrenme sitesidir. Öğrenciler ve profesyoneller için dijital kurslar sağlar. Udemy birçok değerli çevrimiçi kursta sunulmaktadır. Ancak, fiyat çeşitliliği ile benzer özellikler sunan bazı rakipler var.

En iyi Udemy alternatif platformlarına bir göz atalım.

1. Khan Akademisi

Khan Academy  , çok çeşitli konularda dersler sunan ücretsiz bir e-öğrenme sitesidir. Bu sitedeki kurslar 20 farklı dilde sunulmaktadır. Ücretsiz yeni beceriler öğrenmek istiyorsanız, bu katılmak için harika bir sitedir.


2. edX

edx  , ücretsiz ve premium kurslara sahip başka bir öğrenme platformudur. Bu çevrimiçi kurs sağlayıcısı Udemy platformuna kıyasla çok daha iyi kurslar paylaşıyor.

Dünyanın önde gelen 140 kurumundan 2000’den fazla ücretsiz çevrimiçi kursa erişebilirsiniz. Bu nedenle, yeni beceriler kazanmak ve bir tamamlama sertifikası kazanmak en iyi alternatif çevrimiçi öğrenme platformlarından biridir. Popüler Konular

  • Bilgisayar Bilimi
  • Dil
  • Veri Bilimi
  • Şirket yönetimi
  • Mühendislik
  • Beşeri bilimler

3. Canva  Tasarım Okulu

Canva, insanların resim, logo, küçük resim, poster ve daha fazlasını oluşturmasına yardımcı olan popüler çevrimiçi grafik tasarım araçlarından biridir. Grafik tasarım öğrenmek istiyorsanız  , dersleri olan bir  tasarım okulu vardır. Dersler ve öğreticiler paylaşılan marka, grafik tasarım , sunum oluşturma ve Canva öğreticiler.


4. Skillshare

Skillshare ile  kariyeriniz ve tutkunuz için ücretsiz dersler bulabilirsiniz. Skillshare, çeşitli konularda ücretsiz ve premium video kursları koleksiyonu bulmak için en iyi çevrimiçi öğrenme platformudur.


5. Udacity

Bu sitedeki kursların çoğu ücretsiz olarak mevcuttur, ancak premium üyelik kursları da vardır. Udacity  , Udemy’ye iyi bir alternatiftir. Neredeyse 100 kurs ücretsizdir.


6. Alison

Alison  , öğrencilerin pratik seviye eğitimi ile beceri geliştirme kursları kazanmalarını sağlayan ücretsiz bir çevrimiçi öğrenme sitesidir. Bu ücretsiz çevrimiçi eğitim platformu çoğunlukla işyeri tabanlı becerilere odaklanmıştır.

13 milyondan fazla öğrenci Alison platformunda ücretsiz çevrimiçi kurslar kullanıyor. Dünyanın önde gelen uzmanları bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor.


7. Coursera

Coursera  başka bir öğrenme platformudur. Açık çevrimiçi kurslar, uzmanlıklar ve dereceler sunar. Coursera ile kurslar ile beceriler geliştirebilir ve sertifikalar, dereceler çevrimiçi sınıf üniversitelerden ve şirketlerden çevrimiçi alabilirsiniz.


8. Lynda

Yeni beceriler öğrenmek için Udemy gibi siteler arıyorsanız, Lynda Udemy’ye en iyi alternatiftir. Endüstri profesyonelleri tarafından verilen ileri düzey kurslara sahiptir. Temel erişim için aylık 19,99 $ ve premium erişim için 29 $ ödemeniz gerekir.


9. Masterclass

Masterclass  yeni beceriler öğrenmek için çok iyi bir çevrimiçi eğitim platformudur. Endüstri profesyonelleri bu sitede ders alırlar. Öğrencilerin ilgi duydukları konularda becerilerini öğrenmeleri için çok çeşitli kurslar sunmaktadır.


10. Codecademy

Web geliştirme veya kodlama programlarını incelemek istiyorsanız , burası tam size göre. Codecademy  ücretsiz ve ücretli web geliştirme, programlama ve veri bilimi kursları sunmaktadır. Öğrenciler HTML, CSS, Python, Java, JavaScript, SQL, Bash / Shell, Ruby ve daha fazlası hakkında ders alabilirler.


11. Çoklu görme

Mimari, tasarım ve bilgisayarla ilgili beceriler arıyorsanız, derslere katılmak için iyi bir platform olmalıdır. Çoklu görüş  kullanıcıları, istenen kaynaklar, materyaller ve kurslar için eksiksiz kütüphaneye erişebilir. BT profesyonellerinin kariyer becerilerini öğrenmek ve geliştirmek için en iyi sitedir.


12. CreativeLive

CreativeLive, yeni bir beceri seti kazanmak için sınıflar sunar. Kurs kategorileri arasında fotoğrafçılık, videografi, tasarım, müzik, ses, yaşam ve daha fazlası bulunmaktadır.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu