Öğrenci Gazetesi

KPSS Youtube En İyi Anlatan Hoca Önerileri 2024

KPSS Youtube En İyi Anlatan Hoca Önerileri 2024. Eğitim hayatımızın sonu gelmez sınav Dünyasında atanmanız için tüm emeklerinizin karşılığını alacağınız son sınav olan KPSS sınavına hazırlanma aşamasında yalnızca dershaneler ya da kitaplar yok aynı zaman da kendinizi dershane ortamında hissedebileceğiniz Youtube kanalları da var.

KPSS Youtube En İyi Anlatan Hoca Önerileri 2024

Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanan adaylar konu eksikliğini tamamlamak, örnek soru çözümlerini görmek ve motivasyonlarını arttırmak için KPSS Youtube hocalarının ücretsiz yayınlarından faydalanmaktadır. Bu makalemizde KPSS Youtube en iyi hoca önerileri listemizi ders çalışırken Youtube videolarından faydalanmak isteyen adaylar için el altında tutmanız gerekecek bir kaynak olacaktır. KPSS en iyi ders çalışma Youtube kanal önerileri listemizi oluştururken geçmiş yıllarda KPSS hazırlanan adaylar tarafından önerilen ve sosyal medya platformlarındaki KPSS ders çalışma gruplarında en çok önerilen kanallardır.

Teknolojinin gelişmesiyle konu anlatım kitaplarına ve dershanelere ilgi gün geçtikçe azalıyor. Youtube platformu üzerinde bu değişimi fark eden hocalarda konu anlatımı ve örnek soru çözümleriyle daha verimli ders çalışma olanakları sağlıyor. Youtube üzerinden ders çalışmanın en güze yanı ise anlayamadığınız konu videosunu geri alarak tekrar dinlemek yine anlamadığınız taktirde aynı konuyu başka hocalardan dinlemek ve bu hizmetlerin ücretsiz olmasıdır.

KPSS Türkçe En İyi Anlatan Hoca Önerileri 2024

KPSS’ ye hazırlanırken Türkçe dersini Youtube üzerinden çalışmak isteyenler aşağıdaki hocalardan faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki listemiz en KPSS ye çalışanlar tarafından en çok tercih edilen KPSS Türkçe Youtube ders çalışma kanallarıdır.

-Aker Kartal 

Türkçe ve sözel mantık üzerine ders anlatımları yapan hocamız farklı ders anlatım tekniği ve tarza sahip özellikle çıkmış sorular üzerinde soruların püf noktasını ve pratiğini öğreterek her seviyeye uygun anlatım biçimi sergiliyor. Sözel mantık ve paragraf soruları için vazgeçilmez diyebiliriz.


-Rüştü Hoca 

Konuları ayrıntılı bir şekilde anlattıktan ve soru çözümlerinde soruda nasıl düşünmek gerekildiği hakkında püf noktalar vererek her yönden size katkı sağlayabilecek bir kanaldır. Anlatış tarzı da sizin Türkçe dersini sevmenizi sağlayacaktır.


-Öznur Saat Yıldırım

Öznur Hoca konuları bol bol örnek vererek ayrıntılarıyla anlatıyor. Özellikle KPSS hazırlananlar için en çok önerilen Türkçe kanal önerilerinden biri.


-Önder Hoca

Konuları ayrıntılı bir şekilde anlattıktan sonra birkaç soru çözerek soruda nasıl düşünmek gerekildiği hakkında püf noktalar vererek her yönden size katkı sağlayabilecek bir kanaldır. Ayrıca sizler için deneme çözümleri de yapmakta.


 -Harun Ardıç

Türkçe konu anlatımı üzerine essiz bir kanal özellikle konuları KPSS en çıkan konulara göre sıralaması hangi konuya yoğunluk vereceğini bilmeyenler için oldukça faydalı.


KPSS Matematik En İyi Anlatan Hoca Önerileri 2024

KPSS’ ye hazırlanırken Matematik dersini Youtube üzerinden çalışmak isteyenler aşağıdaki hocalardan faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki listemiz en KPSS ye çalışanlar tarafından en çok tercih edilen KPSS Matematik Youtube ders çalışma kanallarıdır.

-Tonguç Akademi

Sıkıcı derslerden arındırılmış, şakalı bir şekilde ders işleyen kanaldır. Tonguç adı verilen komik karakter, eşliğinde ders işleyen bir kanaldır. Dersler gerçekten de sıkıcı değildir. Tonguç sayesinde arada gülerek ders işleyebilirsiniz.


-Farklı Ders

İsminden anlaşılacağı üzeri klasik ders anlatım türlerini reddeden bir kanaldır. Kanal da dersleri anlatan sizden biri yani öğrencidir. Kanal samimi bir şekilde ders anlattığı iddia etmektedir.


-Ekol Hoca

Hocamız Konu Anlatımları, Soru Çözümleri, Çıkmış Sorular, Çalışma Kitapları, Özel Sorular ve Stratejileri ile öğrencilerine destek olmaktadır. Hocamızın kendi sitesinde sırasıyla konuları işlediği görülmüştür. Hocamız yine lise, KPSS gibi üniversiteye hazırlıkta yardımcı yayınlar yapmaktadır.


-MatAkademi

Öğrencilerden asla ücret talep etmeyen kanal ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Okullarda ve dershanelerde ki gibi ders süreleri vardır. Yani 30-40 dk ders işlerler. Matematik konu anlatımlar ve çıkmış sorular üzerinde ağırlık vermiş bir kanaldır.


-Ceyhun Hoca– Matematik – Geometri

Hem motivasyon açısından hem de geometri – matematik açısından sizlere çok yararı olacak Ceyhun Hocamızı takip etmeyi unutmayınız. Ayrıca Özel Öğrenci diye bir İnternet sitesi bulunmakta ve burada ders notları paylaşmakta.


KPSS Tarih En İyi Anlatan Hoca Önerileri 2024

KPSS’ ye hazırlanırken Tarih dersini Youtube üzerinden çalışmak isteyenler aşağıdaki hocalardan faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki listemiz en KPSS ye çalışanlar tarafından en çok tercih edilen KPSS Tarih Youtube ders çalışma kanallarıdır.

 • Ramazan Yetkin
 • Mehmet Celal Özyıldız
 • Aydın Yüce
 • Yasin Korkut
 • Selami Yalçın
 • Saadettin Akyayla

KPSS Coğrafya En İyi Anlatan Hoca Önerileri 2024

KPSS’ ye hazırlanırken Coğrafya dersini Youtube üzerinden çalışmak isteyenler aşağıdaki hocalardan faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki listemiz en KPSS ye çalışanlar tarafından en çok tercih edilen KPSS Coğrafya Youtube ders çalışma kanallarıdır.

 • Bayram Meral
 • Engin Eraydın
 • Mehmet Eğit
 • Önay Cepe
 • Abdullah Eser
 • Hakan Bileyen
 • Rıza Akın Kayar

KPSS Vatandaşlık En İyi Anlatan Hoca Önerileri 2024

KPSS’ ye hazırlanırken Vatandaşlık dersini Youtube üzerinden çalışmak isteyenler aşağıdaki hocalardan faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki listemiz en KPSS ye çalışanlar tarafından en çok tercih edilen KPSS Vatandaşlık Youtube ders çalışma kanallarıdır.

 • Esra Özkan Karaoğlu
 • Emrah Özkaraca
 • Öznur Özkınık
 • Mehmet Akif Sarıbaş

İlginizi Çekebilir 👇

👉 KPSS Son 10 Yılın Çıkmış Soruları PDF İndir

👉 KPSS Konu Takip Çizelgesi PDF İndir

👉 En İyi KPSS Çalışma Kaynakları

👉 KPSS Dershane Fiyatları 2024 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu