Kamu Personel Alımları

Adalet Bakanlığı 550 İcra Müdürü ve Müdür Yardımcısı Alacak

Adalet Bakanlığı yazılı sınav ile önlisans ve lisans mezunu 500 İcra Müdürü ve Yardımcısı alacağını duyurdu. Son başvuru tarihi 11 ocak 2022

Adalet Bakanlığı 550 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı Alım İlanı

Adalet Bakanlığı yazılı sınav ile önlisans ve lisans mezunu 500 İcra Müdürü ve Yardımcısı alacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı kamu personel alımı başvuru şartları kılavuz halinde adayların erişimine açıldı. Alım sınav şekli ile yapılacak. Sınava katılacaklar 300 TL sınav ücreti yatıracaktır.


Başvuru Şekli

Sınava başvurular 16-23 Şubat 2022 tarihleri arasında, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinde sınava başvuru bilgileri içerisinde yer alacaktır. ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.


Sınav Ücreti Ödeme Şekli

Sınava girecek adaylar 16-24 Şubat 2022 tarihleri arasında, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 300,00 TL sınav ücreti yatıracaklardır. Adaylar, banka/ATM’den sınav ücreti ödemesi yapmamalıdır. Adaylar, sınava başvurularını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırmalıdır. Ödeme işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Adalet Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.

Geç başvuru gününde başvuru yapan adaylar 450,00 TL olan sınav ücretini aynı gün yatıracaklardır. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.


Başvuru Genel ve Özel Şartları

  1. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  2. Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır.
  3. Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1987 ve daha sonra olanlar).
  4. Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak.
  5. Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
  6. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ


Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu