Kamu Personel Alımları

AFAD 81 İlde Kadın / Erkek KPSS En Az 60 Puan İle 1749 Personel Alacak

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere kadın / erkek lise, ön lisans ve lisans mezunu 1749 sözleşmeli personel alacak. Sözleşmeli alım yapılacak kadrolar kurtarma teknisyeni, avukat, mühendis, veteriner hekim, sosyal çalışmacı, destek personeli, teknisyen, koruma ve güvenlik görevlisi, sağlık personeli ve büro personeli kadrolarına 2020 KPSS en az 60 puan ile alım yapılacaktır. Son başvuru tarihi 27 Kasım 2021.

AFAD Genel Başvuru Şartları

  1. Lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak.
  2. Sınava başvuru tarihinin son günü itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak.
  3. Güvenlik ve arşiv soruşturması sonucu olumlu olmak.
  4. Ortaöğretim düzeyinde başvuran adaylar için; Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının, Bilişim Teknolojileri, Elektrik Elektronik Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Harita Tapu kadastro, İnşaat Teknolojisi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümlerinden mezun olmak.
  5. Ön lisans düzeyinde başvuran adaylar için; Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarından mezun olmak kaydıyla ön lisans düzeyinde öğretim veren Acil Durum ve Afet Yönetimi veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programları ve bunlara denkliği kabul edilen bölümlerden mezun olmak.
  6. ÖSYM tarafından yapılan 2020 KPSS Ön lisans mezunları için KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için KPSS P94, en az 60 puan ve üzeri puan almak.
  7. Belirtilen mezuniyet dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ


AFAD Uygulama Sınavı Şartları

Tartılma ölçme çıplak ayak ile erkeklerde 160 cm ve en fazla 190 cm olması istenmiştir. Kadınlarda 155 cm ile 180 cm arasında olması gerekiyor. Kilo vücut indeksi orantılı olması gereklidir.


AFAD Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adaylar başvurularını 18 Kasım-27 Kasım 2021 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı / Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.


[ilgiliMakale icerik_id=”30277″]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu