Kimdir

Ahmet Akcan Kimdir, Aslen Nereli? Ahmet Akcan Hayatı ve Biyografisi

Ahmet Akcan Kimdir, Aslen Nereli? Ahmet Akcan Hayatı ve Biyografisi. Spor yorumculuğu yapan Ahmet Akcan Hangi Takımı Tutuyor? Ahmet Akcan Hangi Takımlarda Oynadı? araştırılmakta. Bir dönem Teknik Direktörlük yapan Ahmet Akan hakkında tüm merak edilenleri yazımızda sizler için derledik.

Ahmet Akcan Kimdir?

Günümüzde spor oyumcusu olarak ekranlarda sık sık gördüğümüz Ahmet Akcan Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. Bir dönem teknik direktör olan ve bununla birlikte Tercüman ve Antrenör olarak da bir çok takımı çalıştırmıştır.. 1958 yılında Bursa’da dünyaya gelen Ahmet Akcan, 2024 yılı itibari ile 66 yaşındadır ve aslen Bursalıdır..

Hatırı sayılır bir çok kulüpte teknik heyet ile birlikte sayısız görevde bulunmuştur. Ayrıca TFF birimleri başta olmak üzere, panel, kurum ve seminerlerde ders ve kurslarla eğitimci kimliği ile de ön plana çıkan isimler arasında yer almıştır. Bununla birlikte birçok 1. Lig ve Süper Lig ekibinde teknik direktörlük yapmıştır. Kariyeri boyunca sayısız başarı elde eden ve futbol camiasında adından sıklıkla söz ettiren Ahmet Akcan, günümüzde A spor ekranlarında spor yorumculuğu yapmaktadır..


Ahmet Akcan Hayatı ve Biyografisi

Başarılı bir kariyere sahip olan Ahmet Akcan, Futbol kariyerinde başladığı zamanlarda, Türkiye’de Jupp Derwall, Karl-Heinz Feldkamp, Sigi Held ve Greame Souness gibi pek çok yabancı teknik direktörün yardımcılığını üstlenmiştir. Öyle ki bir dönem 4 büyük futbol takımı arasında yer alan Hans Peter Briegel ile Beşiktaş takımını, Rainer Hollmann ile birlikte ise Galatasaray takımını çalıştırmıştır..

Futbol hayatındaki başarılarından bahsedecek olursak; Galatasaray takımında aldığı görevler döneminde 5 Lig şampiyonluğu ve 4 kez de Türkiye Kupası’nı kazanan isim olmuştur. Galatasaray’ın Şampiyon Kulüpler Kupası’ndaki Neuchatel Xamax ve Şampiyonlar Ligi’ne ilk kez katıldığı tarihte Manchester United zaferlerinde büyük emekleri bulunmaktadır. Son günlerde ise Spor gündeminde gün boyu yaşananların özetlerini Murat Demiryas ile birlikte A Spor ekranlarında yayınlanan Son Sayfa programında yorumlamaktadır..

Galatasaray’da antrenör ve tercüman, Trabzonspor da antrenör, Beşiktaş ta ise tercüman olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Ahmet Akcan teknik direktör olarak görev yaptığı takımlar

  • 1994 – Antalyaspor.
  • 1997 – Konyaspor
  • 1998 – Karabükspor.
  • 1998 – Bursaspor
  • 2004 – 2006 Mardinspor.
  • 2007 – Eskişehirspor
  • 2010 – Orduspor.
  • 2018 – Amedspor.

Twitter’da Ahmet Akcan 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu