Kimdir

Ahmet Akyol Kimdir, Nerelidir? Ahmet Akyol Hayatı ve Biyografisi

Ahmet Akyol Kimdir, Nerelidir?. ASELSAN Genel Müdürlüğüne Ahmet Akyol atandıktan sonra merak edilen isimler arasında yer alıyor. Ahmet Akyol Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Gelin hep birlikte ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Ahmet Akyol Kimdir, Nerelidir?

Ahmet Akyol, 1982 yılında Kocaeli‘nde dünyaya gelmiştir ve 2024 yılı itibariyle 42 yaşındadır. Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Ahmet Akyol ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Yüksek lisans eğitimini Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır.  .

Stanford Üniversitesi’nde İnovasyon Liderlik ve Cranfield Üniversitesi’nde elektro-optik ve haberleşme eğitimi almıştır.

Ahmet Akyol, evli ve üç çocuk babasıdır.


Ahmet Akyol Hayatı ve Biyografisi

Ahmet Akyol, askerlik hizmeti sonrası Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, HAVELSAN, Quantum3D’de mühendis, müdür, müşavir, Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili gibi bir farklı görevde bulunmuştur.

2018 -2022 yılında Savunma Sanayii Başkanlığı Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS) Daire Başkanlığı ve Elektronik Harp ve Radar Sistemleri (EHRS) Daire Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Savunma Sanayi Başkanlığı görevinde bulunduğu süre boyunca çok sayıda kritik savunma sanayi projesinin sorumluluğunu üstlenmiştir.

2022 Haziran ayında ASELSAN Yönetim Kurulu kararı ile ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı ve Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) Sektör Başkanlığı görevine atanmıştır.

2023 Haziran ayında ise ASELSAN Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Haluk Görgün’ün yerine Ahmet Akyol atanmıştır.

Ahmet Akyol: Twitter

Ahmet Akyol: Instagram 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu