Kimdir

Ahmet Ataç Kimdir? Ahmet Ataç Aslen Nereli? Ahmet Ataç Hayatı ve Biyografisi

Ahmet Ataç Kimdir? Ahmet Ataç Aslen Nereli? Ahmet Ataç Hayatı ve Biyografisi. Siyasi kimliği yanı sıra aynı zamanda Diş Hekimi olan Ahmet Ataç Kaç Yaşında? Ahmet Ataç hakkında tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Ahmet Ataç Kimdir?

Eski Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinin belediye başkanı olması yanı sıra asıl mesleği Diş Hekimi olan Ahmet Ataç Kimdir? merak edilmekte. 1999 seçimlerinde DSP partisinden Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi belediye başkanı olan Ahmet Ataç, 2004 yılına kadar belediye başkalık görevini.

2011 yılında ise CHP partisine katılmış ve üst üste belediye başkanı olan Ahmet Ataç, yönettiği Tepebaşı Belediyesini, toplumsal ve kültürel projelerle uluslararası arenada adından sıkça söz edilen bir belediye hâline geldi.


Ahmet Ataç Aslen Nereli?

1946 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen Ahmet Ataç, 2023 yılı itibari ile 77 yaşındadır ve aslen Eskişehirlidir. Eğitim hayatından bahsedecek olursak;  ilkokulu Eskişehir’de Yunusemre İlkokulu’nda tamamlayan Ataç, ortaokul ve liseyi eski adıyla Eskişehir Maarif Koleji, yeni adıyla Eskişehir Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

Ardından eğitimine devam eden Ahmet Ataç, 1969 yılında İstanbul Diş Hekimliği Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Askerlik vazifesini asteğmen rütbesiyle İzmir’de yaptı.


Ahmet Ataç Hayatı ve Biyografisi

Fakülteden mezun olduktan sonra hemen iş hayatına atılan Ahmet Ataç, 1986 yılında Eskişehir-Kütahya-Afyon-Bilecik illeri Diş Hekimleri Odası Başkanı seçilen Ataç, 1994-1999 yıllarında Anadolu Üniversitesi Mediko-Sosyal Öğrenci Hastanesi’nde Diş hekimi olarak görev aldı.

Türk Diş Hekimleri Birliği’nin çeşitli kademelerinde görev alan Ataç, 1996-1997 ve 1998-1999 yıllarında Türk Diş Hekimleri Birliği ‘Etik Komisyonu’ üyeliğine seçildi ve 2004-2009 yılları arasında Türk Diş Hekimleri Birliği Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.18 Nisan 1999 yılı yerel seçimlerinde DSP listesinden Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanlığı’na seçilen Dt. Ahmet Ataç, 2004 yılına kadar Belediye Başkanlığı görevini sürdürdü.

29 Mart 2009 seçimlerinde aday olduğu DSP’den Eskişehir halkının büyük desteğiyle tekrar Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Ataç, 2011 yılı Şubat ayında CHP Genel Başkanı Kemal Klııçdaroğlu’nun da katıldığı törenle CHP‘ye katıldı.

Ataç, 2014’te tekrar seçildiği Belediye Başkanlığı görevine halen devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Ataç, İngilizce bilmektedir.

Instagram’da Ahmet Ataç 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu