Kimdir

Ahmet Eren Kimdir, Ne İş Yapıyor? Ahmet Eren Hayatı ve Biyografisi

Ahmet Eren Kimdir, Ne İş Yapıyor? Ahmet Eren Hayatı ve Biyografisi. Başarılı iş insanları arasında yer alan Ahmet Eren aslen nereli? Ahmet Eren Kaç Yaşında? araştırılmakta. Eren Holding sahibi olan Ahmet Eren Kaç Çocuğu var? Gelin bitlikte Ahmet Eren hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Ahmet Eren Kimdir?

Eren Tekstil ve Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Eren, son günlerde araştırılan isimler arasında yer aldı. Başarılı iş insanı olan Ahmet Eren, yaptığı yatırımlar ve sağladığı istihdamlar ile adından sık sık söz ettirmekte. Tamda bu sırada Ahmet Eren Kimdir? araştırılmakta. 1943 yılında Bitlis‘te dünyaya gelen Ahmet Eren, 2024 yılı itibari ile 81 yaşındadır ve aslen Bitlislidir.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlk ve orta öğrenimini Bitlis’te tamamlayan Ahmet Eren, 1964 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yine  aynı yıl Maliye Bakanlığı Hesap Uzman Muavini olarak çalışmıştır. Kariyerine burada başlayan Eren, hız kesmeden hem eğitim almış hem de kendini geliştirmeye devam etmiştir.

1967 yılında girdiği yeterlik sınavından sonra Hesap Uzmanı olarak hayatına devam etmiştir. Bu arada askerlik hizmetini yapıp ardından yine Hesap Uzmanlığı görevine döndü. Ardından ise ABD’de ekonomi dalında master öğrenimi yaptı. 1975 yılında Kamu görevinden ayrılarak ailesinin yürütmekte olduğu sınai ve ticari işlerde çalışmaya başladı. O günden bu yana birçok ticari ve sınai kuruluşun yönetmeni olarak çalıştı.


Ahmet Eren Hayatı ve Biyografisi

Kamu görevinde devam ederken ailesinin yürütmekte olduğu işlere de aynı zamanda vakit ayırmıştır. Eren holding doğuş hikayesinden bahsedecek olursak; 1969 yılında ilk olarak Er-os Çamaşırları A.Ş. kurulmuştur. Ardından ise 1978 yılında Modern Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuş ve Grubun kâğıt sektöründeki ilk yatırımı olarak 24 bin tonluk kapasiteyle sektöre girmiştir. Bunlarla yetinmeyen Eren Grubu tekstil sektörüne girmiş ve  1988 yılında Eren Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş., 25 bin iğ kapasitesi ile pamuk ipliği üretimine başlamıştır.

1989 yılında ise Eren Kâğıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. geri dönüşümlü kâğıtları değerlendirmek üzere kuruldu. 1990 yılında Fransız Devanlay Grubu ortaklığı ile Devanlay-Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., Lacoste ürünlerinin lisanslı üretimini ve Er-De Pazarlama A.Ş. ise bu ürünlerin dağıtımını yapmak üzere aynı yıl kuruldular. 1992 yılında ise 1992 Özelleştirme İdaresi’nden 550.000 ton/yıl kapasiteli Denizli Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. satın alınarak, çimento sektörüne girildi.

1993 yılında Hazır beton sektöründe Modern Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. faaliyete başlayan Eren Grup, 1997 yılında Sektörleri ve Grup şirketlerini bir çatı altında toplayan Eren Holding kuruldu. Bunun üzerine faaliyetlerine devam eden Ahmet Eren, halen Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Çimento İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmektedir.

TÜSİAD, Popüler Müzik Sanatçıları Vakfı, Hesap Uzmanları Vakfı, Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı, Kâğıt Sanayicileri Vakfı gibi kuruluşların üyesidir. Evli ve iki çocuklu olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu