Kimdir

Ahmet Nur Çebi Kimdir? Ahmet Nur Çebi Serveti 2024

Ahmet Nur Çebi Kimdir? Ahmet Nur Çebi Serveti 2024. Son zamanlarda serveti ile gündeme gelen Ahmet Nur Çebi, 2012 yılından sonra Beşiktaş Jimnastik kulübünde 2. Başkanlık görevini yürütmüştür. Aynı zamanda Çebi Enerji, Martaş Liman Tesisleri, Çebi denizcilik şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığını da yapmaya devam etmektedir. Peki servetinden söz edilen Ahmet Nur Çebi Ne İş Yapar? Ahmet Nur Çebi Hayatı ve Biyografisi

Ahmet Nur Çebi Kimdir? 

Ahmet Nur Çebi, 1959 senesinde Trabzon‘da dünyaya gelmiştir. Babası iş adamı Yaşar Kaptan Çebi ve annesi Ayten Çebi’dir.  Ahmet Nur Çebi nin 2 kardeşi vardır ve isimleri Tayfun Çebi ve Arzu Efe dir. Babası sanayi sektöründe faaliyet gösteirp, demir çelik ticareti yapmıştır. Babasının işi nedeniyle 1964 yılında Karabük’e taşınması gerektiği için Ahmet Nur Çebi, eğitim hayatına burada devam etmiştir.

Lise eğitimini TED Karabük Kolejinde tamamlayan Çebi, 1983 yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesinden mezun olmuştur. Bununla yetinmeyen Ahmet Nur Çebi, ekonomi alanında da yurt dışında  bir buçuk yıl eğitim almıştır. Daha sonrasında ise askerliğini 1985 yılında Ağrı Eleşkirt 29. Piyade Alayı’nda yedek olarak tamamlamıştır. Ahmet Nur Çebi, sonrasında 1986 yılında Berna Çebi ile evlenmiştir. Elgiz Nur (1988) , Mina nur (1993) , Yaşar Kaptan (1995) , adlarında 3 çocuğu vardır.

Kaptan Demir Çelik , Çebi Denizcilik, Nur Gemicilik, Çebi Enerji ve Martaş Liman Tesisleri Yönetim Kurulu Başkan ve Kaptan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir. Bununla birlikte Türkiye Karabük Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Haddeciler Derneği Başkanlığı yapmıştır. Halen Demir Çelik Üreticiler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak Demir çelik sektörüne hizmet vermektedir. Kurulmasında etkin olarak görev aldığı Çebi Derneğine ve Çebi Vakfına Başkanlık yapmıştır.

Galata Spor ve Kartal Spor Kulüplerinde başkan ve başkan yardımcılığı görevlerini yürüten Ahmet Nur Çelebi,  Karabük Spor ‘a Yönetim danışmanlığı yapmıştır. Bu arada armatörülük ile ilgili büyük bir yatırımlar yapan Ahmet Nur Çebi, 2012 yılından sonra Beşiktaş Jimnastik kulübünde 2. Başkanlık görevini yürütmüştür. Yapılan toplantı ile Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kulüpler Birliği’nin başına getirildi. Çebi’nin yardımcılıklarıda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma seçilmiştir.


Ahmet Nur Çebi Serveti 2024

Babası Yaşar Kaptan Çebi ve kardeşi Tayfun Çebi ile beraber demir çelik sanayiinde, 1964’te Karabük’te babasının kurduğu haddehaneden (demir çelik üretim tesisi) bir adım öteye geçerek, 1990 yılında Çorlu’da bir haddehane yatırımı daha yaptı.

Bunu takip eden üç sene sonrasında Marmara Ereğlisi’nde bir liman yatırımı gerçekleştirdi. Onun hemen akabinde bu limanın yapımına gerekçe olan asıl büyük yatırımını yaptı. 2001’de bir buçuk milyon ton kapasiteli demir çelik izabe tesislerini, 2002’de izabe tesisi ile beraber çalışan bir milyon ton kapasiteli haddehaneyi ve 2005’te de kendi enerjisini üretebileceği bir elektrik santralini devreye aldı. Bu arada armatörlük ile ilgili büyük yatırımlar yaptı.

Ahmet Nur Çebi’nin servetinin kaynağı denizcilik ve enerji üzerine faaliyet gösteren şirketler grubundan gelmektedir. Bu şirketlerin merkezi olan Kaptan Şirketler Grubunun yıllık cirosu 700 milyon dolardan fazla ciro yapmaktadır. Ahmet Nur Çebi’nin kişisel servetinin 150 milyon dolar olduğu düşünülmektedir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu