Kimdir

Ahmet Yıldırım Kimdir, Nerelidir? Ahmet Yıldırım Hayatı ve Biyografisi

HDP Muş Milletvekili Doçent Dr. Ahmet Yıldırım kimdir, nerelidir?

Ahmet Yıldırım Kimdir, Nerelidir?. Ahmet Yıldırım HDP Muş Milletvekilidir. 1972 Diyarbakır doğumludur. Dicle Üniversitesi, Coğrafya bölümü mezunu olan Yıldırım daha sonraları ise Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak görevine başlamıştır. Peki Ahmet Yıldırım Kaç yaşında? Ahmet Yıldırım Hayatı ve Biyografisine ait tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Ahmet Yıldırım Kimdir, Nerelidir?

Doçent Dr. Ahmet Yıldırım, 1972 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimi bitirdikten sonra 1994’te Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümünden mezun olarak 2 yıl lise öğretmeni olarak görevde bulundu. Daha sonraları ise Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak görevine başladı.

1998’de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Yüksek Lisans yaptı. 2004’te ise Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde doktora öğrenimini başarı ile tamamladı. 2006 yılında Dicle Üniversitesine (DÜ) Öğretim Üyesi olarak atandı. 2011 yılında Doçent oldu.

Ulusal ve uluslararası sempozyumlarda 15 bilimsel tebliğ sundu. Yurtiçi ve yurtdışı dergilerde 20’yi aşkın bilimsel makalesi yayınlandı. Bir adet bilimsel araştırma nitelikli kitabı bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan Doç. Dr. Ahmet Yıldırım 3 Kasım 2011 tarihinde TBMM Genel Kurulu tarafından Üst Kurul Üyeliğine seçildi. Doç. Dr. Ahmet Yıldırım 25. Dönem HDP’nin (Halkların Demokratik Partisi) 2. sıradan Muş Milletvekili adayı oldu.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu