Kimdir

Akış KA Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Akış KA Gerçek İsmi Nedir?

Akış KA Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?. Armağan Çağlayan’ ın hazırlayıp sunduğu “Gör Beni Youtube konuşma programına bu hafta değişik tarzıyla dikkatleri üzerine performans sanatçısı Akış Ka konuk oldu. Akış KA konuk olduğu programda anlattıkları ve samimi tavırlarıyla izleyenlerinde dikkatini çekmeyi başardı. Programın yayınlanmasından sonra birçok izleyici Akış KA Gerçek İsmi Nedir? Akış Ka cinsiyeti Nedir? merak edilen konular arasına girdi. Bizde merak edenler için Akış Ka hakkında tüm bilmeniz gerekenleri derledik.

Akış KA Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Değişik tarzı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Akış Ka 26 yaşındadır ve gerçek ismi Enes Ka‘dır.. Aslen Zonguldaklı olan Akış Ka, İstanbul da yaşamını sürdürmektedir. 2012 yılında. İstanbul’a mimarlık okumaya gelen Akış Ka, trans bir bireydir ve kendisi gibi LGBT üyesi olan arkadaş çevresiyle yaşamını sürdürüyor. AKIŞ KA, yaptığı işin Drag Queen olduğunu söylüyor.

Drag Queen ise, eğlence veya moda için genellikle abartılı feminen tavırlar ve toplumsal kadın rolleri benimseyerek kadın kıyafetleri giyen kişiye denmektedir. Drag Queen kişilikler genellikle erkekler tarafından oluşturulur. AKIŞ KA’da gece hayatında insanları eğlendirmek için bu şekilde çalışmaktadır.

Performans sanatçısı, oyuncu, model, şarkıcı ve söz yazarı Akış Ka, 2017’den bu yana İstanbul’un drag sahnesinde üretimlerini sürdürüyor. Aktivist duruşuyla hayat verdiği farklı disiplinlerdeki üretimleri arasında cinsiyet ve beden politikaları üreten çeşitli projeler de var. Akış Ka, “Sana Bir Sır Vereyim Mi?” adlı teklisiyle müzikal yolculuğuna çarpıcı bir başlangıç yaptı. Sözleri Akış Ka’ya ait olan şarkının prodüktörü, son olarak kasım ayında Objects Limited etiketli Paramparça EP’sini yayımlayan Jtamul. Miks ve vokal kayıtlarında Taner Yücel, mastering’de de Görkem Karabudak imzası var. “Sana Bir Sır Vereyim Mi?”, korkunun temelini sorgulamaya çağırıyor. Eril erkek şiddetine karşı her gün yaratmak zorunda kaldığı başkaldırıları söze dökmek için bu şarkıyı yazdığını söylüyor Akış Ka.


Akış Ka‘yı daha yakından tanımak isterseniz Armağan Çağlayan ile yaptığı röportajı izleyebilirsiniz.

Akış Ka’nın ınstagram kullanıcı adı akiskaaa merak edenler için aşağıya link bırakıyorum.

Akış Ka: ınstagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu