Öğrenci Gazetesi

ALES’e Hazırlanmak İçin En İyi Kaynak Önerileri 2024

ALES’e Hazırlanmak İçin En İyi Kaynak Önerileri 2024. Akademik Kariyer yapmak isteyenlerin her geçen gün sayısı artıyor ve sınavda doğru orantıda zorlaşıyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES‘e hazırlananların en büyük sıkıntısı kaynak doğru kaynak seçimidir.

ALES’e Hazırlanmak İçin En İyi Kaynak Önerileri 2024

Bu makalemizde ALES’e sıfırdan hazırlananlar için YouTube kanalları, Kitap ve kaynak önerileri derledik. ALES Kaynak Önerileri 2024! ALES’e hangi kitaplardan çalışmalıyım? ALES’e hazırlanmak için en iyi kaynaklar nelerdir? diye düşünenler bu makalemiz sizler için.

1- Şifreli Matematik

Matematik alt yapısı olmayanlara yönelik kanaldır. Matematiği herkesin anlayabileceği şekilde anlatmaktadır.

Şifreli Matematik


2- Benim Hocam

ALES matematik için BH’den İlyas Güneş ve Deniz Atalay hocaların videolarından yararlanılabilir. Her iki hoca da orta seviyede bir anlatım yapmaktadır.

Deniz Atalay

İlyas Güneş


3- Orkun Dikmen

ALES matematik videolarının yanında özellikle sayısal mantık ve sözel mantık videoları da çok başarılıdır.

Orhun Dikmen


4- Rehber Matematik

Mehmet hoca matematiği ispatlarıyla detaylı bir şekilde YouTube kanalında anlatmaktadır. İzleyenler gayet memnun.

Rehber Matematik


5- Yektug Mat

YKS-AYT üzerine matematik videolarının olduğu YouTube kanalıdır. ALES’e hazırlanırken de rahatlıkla kullanılabilir.

Yektug Mat


6- Rüştü Hoca

Türkçe sorularının çözüm tekniklerini göstermektedir. Sınav da eğer Türkçe sorularda çok vakit kaybediyorsanız kesinlikle Rüştü hoca videolarına göz atın.

Rüştü Hoca


7- Aker Kartal

Sözel mantık sorularının basit görünmesini sağlayan adam. Aynı zamanda Türkçe videoları da bulunmaktadır.

Aker Kartal


8- Yediiklim yayınları konu anlatımında başarılı olduğu söyleniyor. ALES sözel sayısal yetenek kitabında da aynı başarıyı yakalamış. Kitap 3 setten oluşuyor. Sayısal, sözel ve 5 deneme olarak ayrılmış. Modüler set halinde olması daha iyi. Tek kitap şeklinde konu anlatımlı kitapları alırsanız kısa bir sürede sayfa sayısı çok fazla olduğundan yıpranma ve sayfalarında kopmalar yaşanabiliyor. Sayısal ve sözel yeteneğin ayrı olmasından dolayı konu anlatımı daha detaylıdır. ALES’e hazırlanmaya yeni başlayanlar için bu kaynak önerilebilir.


9- ALES konu eksiklerinizi tamamladıktan sonra bol bol soru çözmeli ve deneme pratikleri yapmanız gerekir. Soru çözerken ALES’te sorulabilecek tarzdaki sorulara yönelmelisiniz. Geçen senelerin sorularına bakarak ALES’in soru tarzını çözümleyebilirsiniz. Yargı yayınlarının ALES VIP Tamamı Çözümlü çıkmış sorular kitabı ile geçmiş yılların sorularını çözebilirsiniz. Son sınav sorularına göre güncellenmiş olması ve soruların tamamının çözümlü olması en büyük avantajlarındandır.


10- Sınava hazırlanan adaylardan dershaneye gitmeyenler olabilir. Video destekli olması bu adaylar için büyük fırsat olabilir. Yargı yayınları konu anlatımında iyi olduğunu biliyoruz. Birde üstüne video desteği olması ile ALES’ e daha kolay ve daha iyi hazırlanabileceksiniz. Pegemkampüs uygulamasını indirip ücretsiz ders videolarını izleyebilirsiniz. ALES’e hazırlanırken konu anlatımı kitabı olarak bu kaynaktan yararlanabilirsiniz. Video derslerinin çok faydalı olacağını düşünüyoruz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 ALES Deneme Sınavı PDF İndir

👉 ALES Türkçe Tüm Çıkmış Sorular PDF İndir

👉 ALES YouTube Ders Kanal Önerileri

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu