Kimdir

Ali Nuri Türkoğlu Kimdir, Nerelidir? Ali Nuri Türkoğlu Hayatı ve Biyografisi

Oyuncu ve tiyatrocu Ali Nuri Türkoğlu bir zamanların fenomen dizisi Mahallenin Muhtarları dizisiyle ekranlar karşısına çıktı. 15 Temmuz sabahı Boğaz köprüsünde teslim olan askerlere linç girişimini engellemeye çalışan ve bir yaralı askeri araca bindiren Ali Nuri Türkoğlu, sosyal medyada paylaşılan bu fotoğraf yüzünden katil damgası yakıştırıldı ve kısa süre sonra yanlış anlaşıldığı farkına varıldı. Peki Ali Nuri Türkoğlu Kimdir, Nerelidir? İşte Ali Nuri Türkoğlu Hayatı ve Biyografisi.

Ali Nuri Türkoğlu Kimdir, Nerelidir?

Ali Nuri Türkoğlu 21 Kasım 1974 yılında İstanbul‘da dünyaya geldi. Lise yıllarına kadar müzikle de ilgilendi. Fantezi müziğinin ünlü seslerinden Nadide Sultan’ın kardeşidir. Kariyerine 1983 yılında yayınlanan Kuruntu Ailesi dizisinde canlandırdığı Veysel rolü ile başladı. Fenomen haline gelen dizi Mahallenin Muhtarları’nda da boy gösteren oyuncu ardından Hemşerim dizisinde Melih karakteriyle seyircilerin karşısına çıktı.


Ali Nuri Türkoğlu Hayatı ve Biyografisi

Ali Nuri Türkoğlu oyunculuk kariyerine Eyvah Kızım Büyüdü ve Çifte Bela dizilerinde devam etti. Ardından Koçum Benim dizisinde Ali Rıza karakterini canlandırmaya başlayan oyuncu 2003 yılında Aşk Olsun dizisiyle karşımıza çıktı.

Haziran Gecesi, İyi ki Varsın, Vazgeç Gönlüm ve Firar gibi dizilerde boy gösteren oyuncunun ilk sinema filmi ise 2015 tarihli Köstebekgiller 2: Gölgenin Tılsımı oldu. Türkoğlu filmde Gölge karakterini seslendirdi.


Ali Nuri Türkoğlu: instagram

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu