Kimdir

Ali Rıza Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında? Ali Rıza Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Ali Rıza Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında? Ali Rıza Öztürk Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Ali Rıza Öztürk Ne İş Yapıyor? Ali Rıza Öztürk aslen Nereli? Gelin birlikte Ali Rıza Öztürk hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Ali Rıza Öztürk Kimdir?

Siyasi kimliği yanı sıra özel sektördeki başarıları ile de tanınan Ali Rıza Öztürk Kimdir? merak edilmekte. Bir dönem CHP partisinden Mersin Milletvekili olarak seçilen Öztürk, bunun yanı sıra avukatlıkta yapmıştır. Farklı sektörlerde önemli görevlerde bulunan Ali Rıza Öztürk, 1956 yılında Çine’de dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 67 yaşındadır ve aslen Aydınlıdır..

Özel sektöre ait maden işletmelerinde maden mühendisi olarak çalışmıştır. S.S. Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ÇUKOBİRLİK) Genel Müdür Yardımcısı, Mersin İl Genel Meclis Üyesi, Silifke Köylere Hizmet Götürme Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerde bulunmuştur. Serbest avukatlık yapmıştır..


Ali Rıza Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Avukat, maden mühendisi ve siyasi kimliği ile kariyerinde bir çok önemli görevde bulunan Ali Rıza Öztürk, 22 Temmuz 2007 (23. Dönem) ve12 Haziran 2011 (24. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili seçilmiştir. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyeliği yapmıştır.

Özel hayatından bahsedecek olursak; Ali Rıza Öztürk, evli ve iki çocuk babasıdır. Eğitim hayatına da kısaca değinelim; İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Bir dönem ÇUKOBİRLİK Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Mersin İl Genel Meclisi Üyeliği görevinde bulundu. Silifke Köylere Hizmet Götürme Birliği Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Serbest Avukatlık yaptı..

Twitter’da Ali Rıza Öztürk

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu