Kimdir

Alina Boz Kimdir, Nerelidir? Alina Boz Hayatı ve Biyografisi

Işığı parlayan oyuncularda olan Alina Boz Kimdir, Kaç Yaşında? Oyunculuk kariyerinde birbirinden farklı bir çok karaktere can veren ve izleyiciler tarafında da oldukça beğenilerek izlenen Alina Boz Türk mü? merak ediliyor. Ayrıca Murat Boz ile akraba mı? sorusuna yanıt arayanlar Alina Boz sevgilisini de araştırıyor. Gelin birlikte Alina Boz Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Alina Boz Kimdir?

Fox TV’ de yayınlanmaya başlayacak olan Peri Masalı dizinde rol alacak olan Alina Boz en çok merak edilen isimlerden oldu. Aslen Bulgaristan göçmeni bir Türk’tür. 14 Haziran 1998’de Rusya’nın başkenti Moskova’da doğan Ali Boz 2022 yılı itibarı ile 24 yaşındadır. Annesi Rus, babası ise Bulgaristan göçmeni bir Türk olan Alina Boz, ilkokula başlayana kadar Rusya’da kaldı.

Ailesinin işleri nedeniyle Türkiye’ye dönen Alina Boz yedi yaşında İstanbul’a geldi. Orada Türkçe öğrendi ve ilkokula gitti. Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce reklam ve dergilerde çalıştı.


Alina Boz Hayatı ve Biyografisi

Oyunculuk kariyerine yaşında 2013 yılında on beş yaşında Cesur Hemşire dizisinde Canan olarak başladı. 2014 yılında çalıştı. Paramparça dizisinde Hazal olarak, oyuncu Nurgül Yeşilçay ile birlikte çalıştı. 2016 yılında Kaçma Birader filminde Melis Kahvacı olarak rol aldı. 2017 yılında Böluk filminde rol aldı. 2017 yılında Sevda’nın Bahçesi dizisinde Defne karakteriyle.

2018 yılında Vatanım Sensin dizisinde Prenses Anastasia Romanova rolünü üstlendi ve aynı yıl Elimi Bırakma dizisinde başrol oynadı. Ailesinin ilkokulda yazdırdığı Barış Manço Kültür Merkezi’nde 7 yıl oyunculuk yaptı. Dergi çekimleri ve reklamlarda roller almasının ardından oyunculuk kariyerine 2013 yılında Cesur Hemşire dizisinde Canan olarak başladı.

Paramparça dizisinde Hazal olarak rolünü üstlendi. 2016 yılında Kaçma Birader filminde Melis Kahvacı olarak rol aldı. 2017 yılında Böluk filminde rol aldı. 2017 yılında Sevda’nın Bahçesi dizisinde Defne karakterini oynadı. 2018 yılında Vatanım Sensin dizisinde Prenses Anastasia Romanova rolünü üstlendi ve aynı yıl Elimi Bırakma dizisinde başrol oynadı.

Netflix orijinal dizisi Aşk 101’de başrol oynadı ve Eda karakterini canlandırdı. 2021 yılında Maraşlı dizisiyle ilk kez sahneye çıktı ve Mahur karakterini canlandırdı. Alina Boz, Sezen Aksu’nun oğlu Mithat Can Özer ile 3 yıla aşkın bir süredir birliktelik yaşamaktadır.

İnstagram 👉 Alina Boz 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu