Kimdir

Alişan Kapaklıkaya Kimdir, Nerelidir? Alişan Kapaklıkaya Hayatı ve Biyografisi

Bir çok programa konuk olan ve sosyal medyada oldukça etkili videoları olan Alişan Kapaklıkaya Kimdir, Kaç Yaşında? merak edilmekte. Sempatik tavırları ve herkes tarafından sevilen başarılı eğitimci ve yazar olan Alişan Kapaklıkaya kaç çocuğu var? Gelin birlikte Alişan Kapaklıkaya Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Alişan Kapaklıkaya Kimdir?

Eğitimci ve yazar olan Alişan Kapaklıkaya kimdir? son günlerin en çok merak edilen isimlerinden. Yıllarca MEB2 de öğretmenlik ve yapan ve ardından bir dönemde Üniversite’ de öğretim görevlisi olarak çalışan Alişan Kapaklıkaya, 1962 yılında Eskişehir’in Sivrihisar’ da doğmuştur. 2022 yılı itibarı ile 60 yaşındadır ve aslen Eskişehirlidir. Üniversitede Öğretim görevlisi iken yenilik ve farkındalık arayışlarına girmesi sonucu istifa edip, aile içi iletişim ve eğitim pedagojisi alanındaki çalışmalara yönelmiştir.

Araştırmalarında derinleştikçe bizim türkülerin yabancıların sazıyla söylenemeyeceğini anlamış, öğrendiklerini önce kendi hayatına uygulamış, etkili olduklarını anlayınca da deneyimlerini insanlara aktarmaya başlamıştır. Öğrenmeyi Öğrenme, Liderlik, Beyni Etkin Kullanma, Aile İçi İletişim, Kendine Güven ve Motivasyon konularında Türkiye’de 79 il, 510 ilçe ve 6 farklı ülkede eğitim ve konferanslar vermiştir.


Alişan Kapaklıkaya Hayatı ve Biyografisi

Yoksul bir ailede dört kаrdeşten biri olаrаk dünyaya gelen Alişan Kapaklıkaya 1985 yılında Marmara Üniversitesi’nden mеzun oldu. 1987 ile 1992 yılları arasında Çukurova Üniversitesinde Eğitim Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2000’li yıllarda NLP ile tanıştı ve bu alanda uzmanlık alarak uluslararası alanlarda çalışmalar yaptı. Özellikle bir TV programında anlattığı siyah pantolon hikayesi ile popülerliğini arttırdı.

Bir dönem katıldığı Zahide Yetiş ile programına konuk olan başarılı eğitimci ve yazar Alişan Kapaklıkaya,Zahide Yetiş’le programında kanser hastası kızından da bahseden Yazar Alişan Kapaklıkaya kızı için dua istemişti. Uzun süredir kanser tedavisi gören Kapaklıkaya’nın kızı Zuhal Kapaklıkaya Yıldız, 4 Ocak 2018’de hayatını kaybetmişti.


Alişan Kapaklıkaya Kitapları

  • Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı (93. baskı)
  • Bunları Kimseye Anlatamamıştım (86. baskı)
  • İçindeki Uyuyan Güzeli Uyandır (72. baskı)
  • Yüreğime Dokunan Eller (21.Baskı)
  • Sen Hiç Kendini Yaşadın Mı? (16. baskı)
  • Kalbime Girmeden Beynimde İşin Ne? (17.baskı)
  • Aramızda Kalsın (7.baskı)

Twitter 👉 Alişan Kapaklıkaya


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu