Kimdir

Alper Baycın Kimdir? Alper Baycın Neden Öldü? Survivor’da Kahreden Ölüm!

Alper Baycın Kimdir? Bir anda tekrar gündeme gelen Alper Baycın, ilk olarak  Survivor’ da Kahreden Ölümüyle ekibine ve Acun Ilıcalı’ ya bir anda şok etkisi yaratmıştı. Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin  Alper Baycın’ın adını verdiği park törenle açıldı. Survivor çekimleri için bulunduğu Dominik Cumhuriyeti’nde uğradığı saldırıda hayatını kaybeden kameraman Alper Balcı aynı zamanda  Acun Ilıcalı da çalışanıdır. Alper Baycın için yapılan parkın açılışının törenine  katılan Ilıcalı,  sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Peki Alper Baycın Neden Öldü? İşte bu soruların cevapları makalemizde bulabilirsiniz…

Alper Baycın Kimdir?

Alper Baycın Antalya’da doğmuştur. Eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV ve Sinema bölümünde tamamlamıştır. Eğitiminin ardından Fenerbahçe TV’de çalıştıktan sonra Acun Medya’da çalışmaya başlayan Baycın, Survivor yarışma ekibinin Dominik’teki montaj ekibinde görev alıyordu.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde Donimik Cumhuriyeti’nde bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden kameraman Alper Baycın’ın (24) adını verildiği parkın açılışı yapıldı. Törene Alper’in ailesi, Belediye Başkanı Ümit Uysal, Acun Ilıcalı, Masterchef Türkiye jürisi, meslektaşları ve sevenleri katıldı.


Kameraman Alper Baycın, 2018 yılında çalışmak için bulunduğu Dominik Adası’nda 2 kişinin bıçaklı saldırısına uğramıştı. Alper Baycın’ın telefonunu ve çantasını çalmaya çalışan gaspçılar, genç ismi kalbinden bıçaklayarak öldürmüşlerdi. Olayın ardından kaçan 2 zanlı, kısa süre içinde yakalanmıştı.


13,4 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından açılış töreninden kareleri paylaşan Acun Ilıcalı, “2018 yılında kaybettiğimiz değerli çalışma arkadaşımız, genç kardeşim Alper Baycın’ın adını yaşatmak adına Antalya Muratpaşa’da Kameraman Alper Baycın Parkı’nın açılışındaydık. Seni asla unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Park açılış töreninde Acun Ilıcalı da konuşma yaptı.

Alper Baycın’ın kısa ömründe çok sayıda insanın sevgisini kazandığını belirten Acun Ilıcalı “Bugün, çok mutlu olmamız gereken bir gün ama kalbimizdeki hasar o kadar büyük ki o mutluluğu da tabii ki yaşayamıyoruz” dedi. ’Güzel kardeşim’ diyerek sözlerine devam eden Ilıcalı, şöyle konuştu:

“Bazı insanların yokluğu asla doldurulamaz. Alper de o insanlardan biriydi. Annesini ve babasını, Ahmet ağabey ve Aynur hanımı tanıdıktan sonra Alper’in neden örnek bir insan olduğunu da görüyoruz. Hep beraber, burada olarak bunu başardık. Bu güzel kardeşimizin anne ve babası onunla bir kez daha gurur duymuştur. Bunu milletimizin farkı olarak görüyorum. Bu maneviyatımızın bence dünyada karşılığı yok. Sevgili belediye başkanımız burada, çok önemli. Şehrin en güzel yerinde böyle güzel bir park. Muratpaşa Belediyesi de gönülden teşekkürler. Hepimizin kalbimizin buluştuğu bir yer olacak burası.”


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu