Oyun

Android ve iOS’ta Fortnite Nasıl Oynanır?

Android ve iOS’ta Fortnite Nasıl Oynanır? Üç oyuncunun kaldığı bir battle royale maçı hayal edin : Epic Games, Apple ve Google. Epic Games diğer ikisiyle kavgaya başladı ve geri adım atmıyor. Apple ve Google, Epic Games’in oluşturduğu tehdidi etkisiz hale getirmek kadar birbirlerini ortadan kaldırmayı pek umursamıyorlar. Fortnite‘ın Windows, macOS, Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch gibi diğer platformlarda kullanılabilirliği açısından hiçbir şey değişmedi . Bu karmaşadan kaçınmak için yeni oyuncular oradan başlamak isteyebilir.


Android’de Fortnite Nasıl Oynanır?

Fortnite , Nisan ayında Google Play Store’a gelmeden önce Epic Games, oyunu cihazınıza başka bir yerden yüklemenizi gerektiriyordu. Artık Google onu uygulama mağazasından kaldırdığına göre, yandan yüklenebilir sürüm, özellikle Fortnite’ın en son sürümünü isteyenler için bir kez daha alakalı.

Herhangi bir Samsung Galaxy telefon veya tabletin sahipleri aşağıdaki adımların tümünü atlayabilir: Fortnite, doğrudan Samsung Galaxy Store’dan indirilebilir.

Fortnite’ı Epic Games’ten diğer Android cihazlara yüklemek için şu adımları izleyin:

  1. Fortnite’ın Android yükleme sayfasına gidin . Android olmayan cihazlarda bu sayfa, telefonunuzla tarayabileceğiniz bir QR kodunu gösterir. Android cihazlarda, bu sayfa Epic Games uygulaması için bir indirme bağlantısı içerir. Bu indirme bağlantısını seçin.
  2. Bu tür dosyaları okuyan bir güvenlik istemi cihazınıza zarar verebilir. Hala .apk’yi saklamak istiyor musunuz? görünecek. İstemi kapatmak ve ardından .apk dosyasını açmak için Tamam’a dokunun .
  3. Tarayıcınız bir mesaj gösterecek: Güvenliğiniz için, telefonunuzun bu kaynaktan bilinmeyen uygulamaları yüklemesine izin verilmiyor Bu açılır pencerede Ayarlar seçeneğini seçin .
  4. Açık bilinmeyen uygulamalar yükleyin geçiş, sayfa bu kaynak den izin ver seçeneği. Ardından, tarayıcıya geri dönün ve Yükle seçeneğine tıklayın. Yükleme tamamlandığında, ortaya çıkan açılır pencerede  seçeneğine tıklayın .
  5. Epic Games uygulamasında, önce Fortnite küçük resmine ve ardından Yükle düğmesine dokunun.
  6. Üçüncü adımdakine benzer bir açılır pencere görüntülenecektir. Epic Games uygulamasına uygulamaları yükleme izni vermek için Ayarlar seçeneğine tekrar dokunun . Bu ayarı değiştirdikten sonra Epic Games uygulamasına geri dönün ve Yükle seçeneğine dokunun .
  7. Yükleme tamamlandığında Aç’a dokunun .
  8. Fortnite’a bazı izinler vermeniz ve uygulamanın eski bir Android sürümü için oluşturulduğu konusunda sizi uyaran bir komut istemine dokunmanız gerekebilir. Ardından Epic hesabınıza giriş yapabilir (veya yeni bir tane oluşturabilir) ve oynamaya başlayabilirsiniz.
  9. Telefonunuzun ayarlarına geri dönün ve hem tarayıcınızın hem de Epic Games uygulamasının bilinmeyen uygulamaları yükleme yeteneğini iptal edin.

Özellikle mobil tarayıcınız için bilinmeyen uygulamaları yükleme yeteneğini iptal etmenin önemini yeterince vurgulayamayız. Bu özellik kontrol edilmeden bırakılırsa bir web sitesinin cihazınıza ne indirmeye çalışacağını asla bilemezsiniz. Cihazınızı kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer zararlı indirmelerden korumak için bir Android antivirüs uygulaması yüklemenizi öneririz . Güvenlik açısından bu adımlarda kendinizi rahat hissetmiyorsanız , Google Play Store’dan indirdiğiniz pek çok mükemmel Android oyunu vardır.


İOS’ta Fortnite Nasıl Oynanır?

Apple’ın Fortnite’ı kaldırmasının Android’den daha ciddi sonuçları var çünkü oyunu doğrudan Epic Games’ten yüklemek bir seçenek değil. Telefonunuzda zaten Fortnite yüklüyse, oynamaya devam edebilirsiniz ancak yeni sezon güncellemelerinin hiçbirine erişemezsiniz. Oyunu daha önce yüklediyseniz ve herhangi bir nedenle sildiyseniz, oyunu geri alabilirsiniz. Baş App Store> Satın> My Alımları oyun kontrol etmek.

Yeni iOS oyuncuları şanssız ve şu anda Fortnite oynamak için resmi seçenekleri yok. İOS’ta kesinlikle Fortnite oynamanız gerekiyorsa, Fortnite zaten yüklü olan bir iPhone satın almayı deneyebilirsiniz. Örneğin eBay’e gidin ve “Fortnite yüklü iPhone” araması yapın. Fortnite zaten kurulu olan bir iPhone satın almak için binlerce dolar harcamanızı önermiyoruz, çünkü bu, pek çok platformda ücretsiz olan bir oyun için ödenmesi oldukça saçma bir bedel. Mobil Fortnite hayallerinizden vazgeçmeyi anlayamıyorsanız, bunun yerine ucuz bir Android telefon almayı düşünün .


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu