Öğrenci Gazetesi

AÖF Plus Çıkmış Sorular: AÖF Plus APK İndir

AÖF Plus Çıkmış Sorular: AÖF Plus APK İndir. AÖF Plus uygulaması Açıköğretim okuyan öğrencilere yönelik geliştirilen çıkmış sorular ve deneme sınavları çözmenizi sağlayan bir uygulamadır. AÖF Plus her ders için ayrı ayrı rapor sunan ve puanlarınızı hesaplayan uygulamada, çözdüğünüz sınavların rengi değişerek karışıklık da ortadan kaldırılıyor. AÖF Plus uygulaması ile Android cihazlarınızdan AÖF sınavlarına dilediğiniz yerden çalışabilirsiniz.

AÖF Plus Çıkmış Sorular

Seçtiğiniz dersler için karışık soru getir özelliğini kullanabileceğiniz AÖF Plus, sadece yanlışlarınızın olduğu soruları da karışık olarak çözebilmenizi sağlıyor. Önemli kelimelerin altını çizme, gece modu, favorilere ekleme, göz yormayan tasarım ve daha birçok özellik sunan AÖF Plus uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulama özellikleri

 • Karışık soru getirme
 • Çözülen sınavları belirtme
 • Gece modu özelliği
 • Favori sorular belirleme
 • Önemli kelimelerin altını çizme
 • Puan ve toplam net hesaplama
 • Soruları sıfırlama

AÖF Plus uygulaması ile Android cihazlarınızdan AÖF sınavlarına dilediğiniz yerden çalışabilirsiniz.


AÖF Plus Nasıl Kullanılır?

 1. AÖF Plus bölüm seçme’ işlemini akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulamayı, açtığınızda fotoğraftaki gibi karşınıza çıkan ekrandan yapıyorsunuz.
 2. ‘Bölüm seçin’ yazısına dokunmanızın ardından AÖF’de yer alan bölümler ekranınızda listelenecektir. Ben buradan Felsefe bölümünü seçiyorum. 
 3. Daha sonra seçtiğiniz bölümün tüm dönem dersleri ekranınızda listelenecektir. Yandaki indirme simgesine dokunarak o dersi indirebilir veya yıldız simgesine dokunarak favorileriniz arasına alabilirsiniz. ‘Sadece favori dersler’ yazan kutucuğa dokunduğunuzda ise yalnızca favorilerinize aldığınız derslerin listelenmesini sağlayabilirsiniz. 
 4. Şimdi herhangi bir dersin üzerine dokunuyorum ve veriler, yani sınavlar yükleniyor.
 5. Ardından tekrar aynı dersin üzerine dokunuyorum ve vize, final olmak üzere o derse ait tüm sınavlar karşıma geliyor. Yalnızca vize veya yalnızca final, denemeler olmak üzere hangi kategoride soruları görmek istiyorsanız yukarıda kutucuk içine aldığımız alandan seçim yaparak yalnızca onların listelenmesini sağlayabilirsiniz. Sınavların yanında bulunan ‘çöp kutusu’ simgesine dokunduğunuzda bu sınavı silebilirsiniz.  

AÖF Plus Çıkmış Sorular Nasıl Çözülür? 

Şimdi gelelim ‘AÖF Plus nasıl soru çözülür’ sorusuna. 2020 vize sorularını çözmek için üzerine dokunuyorum ve sorular ekranıma geliyor. Burada bazı simgeler yer alıyor ve bu simgelerle neler yapabileceğinizi anlatalım. Öncelikle üstte gördüğünüz ‘ampül’ simgesine dokunarak hata bildirebilirsiniz. ‘İ’ simgesine dokunarak dersin özetlerini ve benzer soruları görüntülemek isteyebilirsiniz. ‘Aa’ şeklinde yer alan simgeye geldiğinizde yazı boyutunu değiştirebilirsiniz.  

‘Kalem’ simgesine dokunduğunuzda soruda bir yanlışlık varsa yeniden düzenleyebilirsiniz. ‘Yıldız’ simgesine dokunarak soruyu favorileriniz arasına alabilirsiniz.

Altta önceki ve sonraki sorulara gidebileceğiniz gibi cevap ne yazan kutucuğa dokunarak da cevabı görebilirsiniz. Ayrıca sağ üstte bir de süre göreceksiniz. Böylece sınav bitiminde soruları ne kadar sürede çözdüğünüz ortaya çıkacaktır. Doğru, yanlış sayınız da siz soruları çözerken yine sağda gördüğünüz gibi ekranınızda yer edecektir. Çözdüğünüz sınavları fotoğraftaki gibi doğru ve yanlış sayınızla birlikte görebileceksiniz.

Vize ve final soru kategorilerinin bulunduğu sayfada yukarıda gördüğünüz simgeler aracılığıyla soru arayabilirsiniz. 

Karışık çöz yazan kutucuğa dokunarak yine fotoğraftaki gibi çözülmüş, vize, final, yanlışlar gibi soruların karışık gelmesini talep edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 AÖF Telegram Grup Linkleri

👉 AUZEF Sınav Soruları Telegram Grupları 

👉 Anadolu AÖF Sınav Soruları Telegram Grupları 

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu