Öğrenci Gazetesi

AÖF Puan Sistemi: AÖF Harf Notu Karşılıkları 2021

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF)  sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra AÖF öğrencileri aldıkları puanın AÖF puan siteminde hangi harf notuna karşılık geldiği öğrenmek istemekte. Bizde bu makalemizde AÖF öğrencilerinin sınav sonra AÖF puan sistemine göre harf notu karşılıklarını harf notlarını ne anlama geldiğini merak edip araştıranlar için açıklayacağız. Bu makalemizden AÖF puan sistemini ve AÖF harf notu karşılıkları 2021 sistemini öğrenebilirsiniz.

AÖF Puan Sistemi: AÖF Harf Notu Karşılıkları

AÖF de dönem içi notları; ara sınav, kısa sınav, sözlü sınav, ödev ve uygulamalı çalışmalara verilen notlardan oluşur.

Açıköğretim Sisteminde yapılan sınavlar sonucunda ara sınav notunun %30’u, dönem sonu sınav notunun %70’i alınarak Başarı Notu hesaplanır.

Örneğin, bir dersin ara sınavından 70 ve dönem sonu sınavından 80 aldığınızı varsayalım. Bu durumda, ara sınavdan 21 puan ve dönem sonu sınavından 56 puan almış olacaksınız. Başarı notunuz ise, 21+56= 77 olacaktır.

Şunu belirtmekte fayda var: Bu hesaplama, ödev, uygulama, proje vb. olmayan dersler için geçerlidir.

AÖF de “Başarı Notu” alt sınır değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 30’dur.30’un altındaki başarı notlarının harf notu karşılığı FF’ tir. AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır.

AÖF de CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00’ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00’ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir. FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.

AÖF de AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu