Kimdir

Armağan Kuloğlu Kimdir, Nerelidir? Armağan Kuloğlu Hayatı ve Biyografisi

Armağan Kuloğlu Kimdir, Nerelidir?. Hakkında pek çok spekülasyon olan eski TSK emekli askeri olan Armağan Kuloğlu, son zamanlarda çok fazla aratılmaya başlandı. Şuanda da Yeniçağ gazetesinde köşe yazarlığı yapan Armağan Kuloğlu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler bu makalemizi okuyabilir. Armağan Kuloğlu Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm detayları makalemizde bulabilirsiniz…

Armağan Kuloğlu

1965 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun olan Armağan Kuloğlu daha sonra sırasıyla Topçu ve Füze Okulu, Kara Havacılık Okulu, Kara Harp Akademisi, Silahlı Kuvvetler Akademisinden mezun olmuştur. Kıbrıs Barış Harekâtına iştirak etmiş ve Liyakat Madalyası ile taltif edilmiştir. Kıbrıs gazisi olan Kuloğlu, Washington Askeri Ataşeliği yapmıştır.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Gnkur. Bşk. lığı ve MSB. lığında karargah görevlerinde ve komutanlıklarda bulunmuş, harekât konularında çalışmalar icra etmiştir. 1991 yılında Tuğgeneralliğe, 1995 yılında Tümgeneralliğe terfi etmiştir. MSB Müsteşar Yrd. lığı, NATO ve BAB nezdinde Türkiye Milli Silah Direktörlüğü ve Kr. Hvcl. Ok. ve Eğt. Mrk. K. lığı görevlerinde bulunmuştur. 1999 yılında emekli olmuştur.

1999 yılından itibaren 6 yıl Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM)’da, 8 yıl Ortadoğu Strtj. Arş. Mrk.(ORSAM)’da akademik çalışmalar yapmıştır. Ayrıca eş zamanlı olarak Genelkurmay Strj. Arş. Mrk.(SAREM)de, Doğu Akdeniz Üniversitesi Strj.Arş.Mrk.(DAÜSAM)’da, Beykent Üniversitesi Strj. Arş. Mrk.(BÜSAM)’da çalışmıştır. TAI Ynt. Krl üyeliği yapmıştır. Halen Yeniçağ Gazetesi köşe yazarıdır. Dış politika ve güvenlik konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yurt içinde ve yurt dışında Kara Havacılığı, Savunma Sanayii, Jeopolitik, Strateji, ve Güvenlik Politikaları konularında yayımlanmış çok sayıda röportaj, makale ve analizleri bulunmaktadır. Aynı konularda çeşitli sempozyum, panel, workshop ve konferanslara katılmış, tebliğler sunmuş, televizyon ve radyo programlarına iştirak etmiştir. Bu etkinliklerini devam ettirmektedir. Aynı zamanda halen Yeniçağ Gazetesinde  köşe yazarlığı yapmaktadır.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu