Kimdir

Arzu Boztaş Kimdir? Arzu Boştaş’ın Hikayesi Nedir?

Arzu Boztaş Kimdir? . Ayşe Boztaş henüz 14 yaşındayken ailesi tarafından, para karşılığında kendisinden 10 yaş büyük biriyle evlendirilen ve 30 yaşında iken ayrılmak isteyince kocası tarafından av tüfeğinle kollarından ve bacaklarından vurulan sonrasında kacakları kesilen, elleri de kullanamaz hale gelen 6 çocuk annesidir. İşte Arzu Boştaş’ın Hikayesi…

Arzu Boztaş Kimdir?

Aslen Yozgatlı olan Arzu Boztaş 1986 yılında dünyaya geldi. Henüz 14 yaşındayken ailesi tarafından, para karşılığında kendisinden 10 yaş büyük biriyle evlendirildi. Karşı çıkmasına rağmen bu evliliğe engel olamayan Arzu, hayatının zindana dönüştüğü serüvene mecburen razı oldu. Henüz 15 yaşında anne olan Arzu, şiddete daha fazla dayanamayarak ayrılmak isteyince eşinden şiddet gördü.

14 yaşında evlendirildiği kocası Ahmet Boztaş, boşanmak isteyen Arzu’yu av tüveğiyle kollarından ve bacaklarından vurarak yaraladı. 6 çocuk annesi olan Arzu’nun bacakları kesilmiş, kolları ise kullanılamaz hale gelmişti.

Arzu Boştaş’ın Hikayesi Nedir?

Ankara’da ailesiyle oturan Arzu Boztaş, henüz 14 yaşındayken başlık parası karşılığı kendisinden 11 yaş büyük Ahmet Boztaş’la görücü usulü evlendirildi. Yozgat’a gelin giden Arzu Boztaş, 6 çocuk doğurdu. Yıllarca eşine şiddet uygulayan Ahmet Boztaş, 2014 yılında komşusunun kızı zihinsel engelli N.G.’ye tecavüz etti. Olayın duyulması üzerine Ahmet Boztaş, engelli kızı ‘kuma’ olarak almak istedi. Bunu kabul etmeyen Arzu Boztaş, çocuklarıyla ailesinin yanına döndü.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu