Kimdir

Aslı Aydıntaşbaş Kimdir, Kaç Yaşında? Aslı Aydıntaşbaş Hayatı ve Biyografisi

Aslı Aydıntaşbaş Kimdir, Kaç Yaşında?. Cumhuriyet kökenli gazeteci yazar olarak da bilinen Aslı Aydıntaşbaş Ne İş Yapar? Bir dönem dış politika muhabiri olarak da görev yapan Aslı Aydıntaşbaş Nerede Yazıyor? Bir çok gazetede yazarlık yapan Aslı Aydıntaşbaş son yazısı merak edilenler arasında. Gelin birlikte Aslı Aydıntaşbaş Kimdir, Hayatı ve Biyografisi öğrenelim…

Aslı Aydıntaşbaş Kimdir?

1973 yılında İzmir’de doğan Aslı Aydıntaşbaş, Robert College ve ABD Maine’de Bates College’dan mezun olmuştur. Aydıntaşbaş, New York Üniversitesi’nde gazetecilik ve Ortadoğu üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra Gazeteciliğe Cumhuriyet gazetesinde başladı. Bosphorus Chronicle, Yeni Yüzyıl, NTV, Radikal, Sabah, Habertürk.com, Habertürk TV, Akşam ve Milliyet gazetesi köşe yazarı, muhabir, Washington temsilcisi ve Ankara temsilcisi olarak bir çok yerde görev aldı. Bu sırada The New York Times, The Wall Street Journal gibi gazetelerde haber ve makaleleri yayımlandı.

2011 yılı seçim sezonu, CNN Türk’te 2011 Türkiye genel seçimleri için Seçim Portreleri adlı programı, TRT Türk’te Küresel Nabız ile Skytürk360’ta Sıcak Temas ve CNN Türk’te Karşı Gündem adlı televizyon programlarını sundu. Demirören Holding’in patronu Erdoğan Demirören hakkında yazdığı bir yazı nedeniyle Milliyet gazetesindeki köşe yazarlığına son verildi. Washington Post yazarıdır.

👉 Mevlâna İdris Zengin Kimdir? 


Aslı Aydıntaşbaş Hayatı ve Biyografisi

Gazeteciliğe Cumhuriyet gazetesinde başlayan Aslı Aydıntaşbaş, bu sırada The New York Times, The Wall Street Journal gibi gazetelerde haber ve makaleleri yayınlandı. Halen Milliyet gazetelerinde dış haberleri sayfasında köşe yazılarını ve Skytürk 360′ da Sıcak Temas programı yapıyor. Mayıs 2013’ten itibaren CNN Türk kanalında Akif Beki ile beraber “Karşı Gündem” programını yapmaktadır.

İsmi ilk kez Yeni Yüzyıl gazetesinde Ortadoğu konularında haber yazan bir dış politika muhabiri olarak duyulmuştu. Gazeteci kimliğiyle Kuzey Irak’a çok sayıda ziyaret yaptı. Bu ziyaretler sırasında Mesut Barzani, Celal Talabani ve Hoşyar Zebari gibi Ortadoğu’nun Kürt figürleriyle yakınlık kurdu. Bu yakınlık kendisini daha sonra Sabah gazetesinin Ankara temsilciliğine kadar taşıdı.

Yeni Yüzyıl gazetesinde çalışırken gazete kapanınca Sabah gazetesine geçti ve 2005 yılına kadar Washington muhabiri olarak görev aldı. The New York Times, The Wall Street Journal gibi gazetelerde haber ve makalelerini yayınlandı. Skytürk 360’da Sıcak Temas programı yaptı. Milliyet gazetesinde dış haberleri sayfasında köşe yazıları yayınlandı. Mayıs 2013 yılından itibaren CNN Türk kanalında “Karşı Gündem” programını yapmaktadır.

Aslı Aydıntaşbaş, 7 Ağustos 2007 tarihinde işadamı Ekin Alptekin ile evlendi. Nikah şahitliğini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli yaptı. Düğünün onur konuğu da Fener Rum Patriği Bartholomeos’tu.

7 Ağustos 2007 yılında iş adamı Ekim Alptekin ile evlenen Aydıntaşbaş 2008 yılında boşanmıştır. Kendisi ressam Figen Aydıntaşbaş’ın kızı, reklamcı Defne Aydıntaşbaş’ın kız kardeşi ve oyuncu Füsun Demirel’in yeğenidir.

İnstagram 👉 Aslı Aydıntaşbaş

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu