Kimdir

Aylin Sekizkök Kimdir, Nerelidir? Aylin Sekizkök Hayatı ve Biyografisi

Aylin Sekizkök Kimdir, Nerelidir?. Türkiye Cumhuriyeti’nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Daha önce Milano Başkonsolosu olarak görev yapan Aylin Sekizkök Amasya’nın Suluova ilçesinde dünyaya gelmiştir. Peki Aylin Sekizkök Hayatı ve Biyografisi tüm bu bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Aylin Sekizkök Kimdir, Nerelidir?

Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök 22 Aralık 1970 tarihinde Amasya’nın Suluova ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ankara’da bulunan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1991 yılında mezun olmuş, aynı yıl T.C. Dışişleri Bakanlığı’na intisap etmiştir.

Evli ve iki çocuklu olan Büyükelçi Sekizkök, 30 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Sofya Büyükelçisi olarak görevine başlamıştır.


Aylin Sekizkök Hayatı ve Biyografisi

Büyükelçi Aylin Sekizkök, Kiev, Stokholm, Berlin ve Amman Büyükelçiliklerinde çeşitli kademelerde çalışmış, 2011-2015 yıllarında T.C. Milano Başkonsolosu olarak görev yapmıştır. Merkezde, ikili ekonomik ilişkilerden sorumlu dairede, Denizcilik ve Havacılık Genel Müdür Yardımcılığı’nda, Siyaset Planlama biriminde ve Güvenlik ve Terörle Mücadele Genel Müdür Yardımcılığı’nda görev almıştır.

Son olarak Sofya’ya atanmadan önce, 2015-2019 yılları arasında Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.


Aylin Sekizkök: Twitter 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu