Kimdir

Aziz Payidar Kimdir, Nerelidir? Aziz Payidar Gerçek Hikayesi

Aziz Payidar Kimdir, Nerelidir?. Show TV ekranların yeni dizisi “AZİZ” 1930’lu yıllarda Hatay’ın Türkiye’ye katılmadan önceki Antakya’nın zengin olan Payidar ailesinin oğlu olan Aziz’in hikayesini anlatıyor. Payidar ailesinin oğlu Aziz karakterini Murat Yıldırım canlandırıyor. Peki Aziz Payidar Gerçek Hikayesi Nedir? 

Aziz Payidar Kimdir, Nerelidir?

Aziz Payidar, Payidar ailesinin ilk oğludur. Payidar ailesi Hatay‘ın Türkiye Cumhuriyetine katılmadan önceki 1930’lu yıllarda Antakya’nın en zengin ve en büyük halı üreticisi ailesidir. Dizide Aziz karakterini Murat Yıldırım canlandırmaktadır.


Aziz Payidar Gerçek Hikayesi

Aziz dizisi; 1930’lu yılları anlatıyor. Antakya’da zengin bir ailenin oğlu olan Aziz’in hikayesi ekrana gelecek. 1930’lu yıllara izleyicileri götürecek olan dizi Hatay’ın Türkiye Cumhuriyeti’ne katılmasının hemen öncesindeki dönemi anlatacak. Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir.

Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi  ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu