Kimdir

Begüm Özkan Kimdir, Nerelidir? Begüm Özkan Hayatı ve Biyografisi

Begüm Özkan Kimdir, Nerelidir?. Galatasaray başkanlık seçimleri başlamadan aday olduğunu açıklayan Avukat Begüm Özkan taraftarlar ve spor severler tarafından merak edilen isimlerden oldu. Sarı-kırmızılı takımın tanınan isimlerinden olan Begüm Özkan Kaç Yaşında? Begüm Özkan Hayatı ve Biyografisine ait tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Begüm Özkan Kimdir, Nerelidir?

Avukat Begüm Özkan, Galatasaray başkanlık seçimleri başlamadan aday olduğunu açıkladı ve çoğunluğu kadınlardan kurulu bir listeyle sandığa gitme kararı aldı. Özkan Galatasaray Lisesi (123. Dönem) ve ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. 1991 yılında TGRT’de başlayan otomobil programı yapımcılığı ve sunuculuğu görevini, NTV ve CNN Türk’te 2000 yılına dek sürdürmüştür. Aktif olarak otomobil sporları yarış ve organizasyonlarına katılmış, 4 yıl üst üste Türkiye Bayanlar Ralli Şampiyonu olan ekipte yer almıştır. Doğuş Dergi grubu ve Hürriyet Gazetesi’nde Türkiye’nin ilk kadın test pilotu olarak yazılar yazmıştır.


Begüm Özkan Hayatı ve Biyografisi

Begüm Özkan, 2017 yılında TOSFED genel sekreterliği görevini üstlenmiştir. SKY Türk TV ile Digitürk’te hukuk programı yaparak kariyerine devam etmiştir. 2011 yılında spor medyası içerikli bilişim şirketi kurmuştur. 2015 yılı sonrası başladığı çiftçilik faaliyetlerine devam etmektedir. KAGİDER (Kadın Girişimciler Derneği) üyesidir.

Özhan Canaydın başkanlığı döneminde, Galatasaray Spor Kulübü İletişim Grubu ve Ali Sami Yen komitesinde gönüllü olarak hizmet vermiş, Adnan Polat’ın başkanlığı döneminde ise Galatasaray Spor Kulübü Pazarlama A.Ş. şirketinde görev almıştır.


Begüm Özkan: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu