Kimdir

Beril Tokcan Kimdir, Nerelidir? Beril Tokcan Hayatı ve Biyografisi

Beril Tokcan Kimdir, Nerelidir?. Yazar ve tasarımcı Beril TokcanBen Artık Özgürüm” kitabıyla merak edilen isimler arasında yer almaya başladı. Beril Tokcan, 1996-1999 yılları arasında Milano’da, Istituto Europeo di Design’da grafik tasarım, akabinde 2000-2003 yılları arasında Sidney’de, University of Technology’de görsel iletişim eğitimi aldı. İşte Beril Tokcan Hayatı ve Biyografisi

Beril Tokcan Kimdir, Nerelidir?

Beril Tokcan, 1996-1999 yılları arasında Milano’da, Istituto Europeo di Design’da grafik tasarım, akabinde 2000-2003 yılları arasında Sidney’de, University of Technology’de görsel iletişim eğitimi aldı. 2003 yılında Türkiye’ye dönerek İstanbul’da kendi tasarım atölyesini kurduktan sonra Türkiye’nin önde gelen birçok markası için tasarımlar yaptı, projeler yürüttü. Aldığı bir iş teklifiyle 2008 yılında tekrar Milano’ya yerleşen Tokcan, iki sene boyunca Avrupa’nın önemli tasarım fuarlarından “Salone del Design” sırasında yapılan “ZonaTortona” projesinin tasarım ekibini yönetti.

2011 yılında anne olan Tokcan, ikizleri Deniz ve Emre’yi yirmi dokuz haftalık dünyaya getirdi. Emre’nin erken doğumuna bağlı geç gelişimine destek olmak için girdiği arayış sırasında, 2012 yılında, Anat Baniel Metodu NöroHareket (ABMNH) ile tanıştı.


Beril Tokcan Hayatı ve Biyografisi

Beril Tokcan 2015 yılında ABMNH Profesyonel Eğitimi’ni ve 2016-2018 yılları arasında üç ABMNH uzmanlaşma eğitimini bitirdi. Tokcan, daha sonra Çocuk Yogası (2015), Yoga Terapi (2017) ve Jeremy Krauss Yaklaşımı (2019) eğitimleri aldı. Tokcan aynı zamanda 2. kademe wellness antrenörüdür. ABMNH ile tanıştıktan sonra tasarım kariyerini bırakan Tokcan, insan bedeni üzerinden imkânsız denileni olasılığa çevirip bireylerin hayatında olumlu değişimler yaratabilme misyonuyla İstanbul’da kurduğu merkezde farklı gelişim gösteren çocuklar ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Tokcan, aynı zamanda ABMNH Profesyonel Eğitimleri’nde eğitim kadrosunun parçası olarak asistanlık görevini yürütmektedir.


Beril Tokcan: Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu