Kimdir

Berk Keklik-Uberkuloz Kimdir, Kaç Yaşında? Uberkuloz Ne Mezunu, Sevgilisi Kim?

Berk Keklik-Uberkuloz Kimdir, Kaç Yaşında? Uberkuloz Ne Mezunu, Sevgilisi Kim?. Çektiği videolarla fenomen olan ve sosyal medyada çok fazla takipçisi olan Berk Keklik kullanıcı adı olarak Uberkuloz kullanmakta ve videoları beğenilerek izlenip sosyal medyada çok fazla paylaşılmakta. Hal böyle olunca son günler de çok fazla merak edilmeye başlayan Berk Keklik – Oberkuloz Youtube videolarına makalemizde yer verdik. Uberkuloz Tiktok ve Uberkuloz Instagram hesapları da çok fazla aratılmakta. Uberkuloz hakkında tüm detayları makalemizde bulabilirsiniz…

Berk Keklik-Uberkuloz Kimdir, Kaç Yaşında?

Sosyal medyada çektiği videolar ile insanları güldüren, video konuları da ilginç olduğu için çok fazla beğeni alan ve asıl adı Berk Keklik olan Uberkuloz, 9 mayıs 2000 yılında Sivas’ da doğmuştur. 2023 yılı itibariyle 23 yaşındadır. Annesi sınıf öğretmeni, babası eski Milli Güreşçi şimdi ise müdürlük yapıyor.

İlkokulu Sivas‘ta okudu. Ortaokula başladığında, Devlet Tiyatroları bünyesinde dönem oyunlarına dahil oldu. Genç
yetenek Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Berk Keklik Bahçeşehir Üniversitesi’nde Reklamcılık Bölümünde eğitimini sürdürüyor. Devlet Tiyatroları’nda birbirinden başarılı isimlerden eğitim aldı. 6 saniyelik kısa videolar (vine) çekerek sosyal medya hayatına giriş yapan uberkuloz, uzun bir süre sosyal medyadan uzak kalmış. Daha sonra lise arkadaşlarıyla cal.mi.co adlı bir mizah dergisi kuran Berk Keklik, bu sayede sosyal medyaya da geri dönüş yapmış.

İlk tanıştığı günden beri yapmaktan en çok zevk aldığı işin tiyatro olduğunu belirten uberkuloz, ilk tiyatro oyununu 11 yaşında oynamış. “Kral Çıplak” isimli ilk oyununu sergileyen Keklik, daha sonra okulunda tiyatro etkinliklerinde sürekli olarak yer almaya başlamış. Doğukan Sarıtaş ile “Hevesim Yok” isimli müzik parçasını piyasaya sürdü. “Duraktan Durağa” isimli yarışma programını başlattı. Son olarak Ali İhsan Varol’un sunuculuğunu yaptığı Kelime Oyunu yarışmasına katılarak, Varol’a sorular yöneltti.

Ayrıca; Netflix’in ünlü dizisi Ragnarok’un oyuncusu Herman Tommeraas ile katıldığı canlı yayınlar da online dünyada büyük ses getirmişti.  Sıkı bir karikatür takipçisi olan Keklik’in en çok sevdiği ve okuduğu karikatürist ise Yiğit Özgür.

Berk Keklik’in şu an bilinen bir sevgilisi yoktur.


Berk Keklik Uberkuloz’u Kendinden Dinlecek Olursak;

Liseye başladığında kendi cümleleri ile anlattığı şu durum yaşandı; “Hayatımı büyük ölçüde değiştirecek edebiyat öğretmenimle tanıştım. Güzide bir tiyatro aşığıydı bütün incelikleri ondan öğrendim. Beraber skeçler yazdık, yarışmalara katıldık, ödüller kazandık, oyun yönettik, reji öğrendim ve kendimi büyük ölçüde geliştirdim.

Enstrüman çalmayı öğrendim gitar, bağlama, klarnet, saksafon. Lisede dil bölümündeydim hocalarımla hep ters düşerdim soluğu hep edebiyat öğretmenimin yanında alırdım. Tutucu bir babam vardır bu tarz işlerle uğraşmamı desteklese de hiçbir zaman tepkisini ortaya koymaktan çekinmemiştir. Çocukluğumdan beri video kameralara kendi kendime izleyip güldüğüm şeyler çekerim.


Berk Keklik Uberkuloz Twitter  ▶ Uberkuloz Berk Keklik

Berk Keklik Uberkuloz Tiktok Uberkuloz Berk Keklik

Berk Keklik Uberkuloz Instagram ▶  Uberkuloz Berk Keklik

Berk Keklik Uberkuloz Youtube ▶  Uberkuloz Berk Keklik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu