Blog

Buddha’nın Ölmeden Önce İnsanlığa Bıraktığı Son Ders

Buddha ve öğretisi, tüm inançlardan ve dini doktrinlerden insanlar tarafından bilinen ve hatta yaygın olarak kabul edilen en önemli sol yol inanç sistemlerinden biridir. Ve hayatı boyunca sunduğu tavsiyeleri şüphesiz zenginleşirken, yolundaki bir sonraki hayata geçmeden önce bıraktığı kelimeler herkesin bilmesi gereken temel rehberliktir.

Ölümünden önce, Buda öğrencileriyle konuştu ve onların öğretilerini tutmaya ve gelecek nesillere geçtiklerinden emin olmalarını istedi. Bunu yaparken, barış ve erdem için dikkatli bir yaşam sürerek savundukları hayatı yaşamanın önemini korumuştur. Eğer yaparlarsa, reenkarnasyonun çeşitli aşamalarından geçmeye devam ederler, böylece acılarını bir kez ve herkes için sonlandırırlardı.

“ Şimdi ey bkikkhus , size doğrudan bilgim olan ve size tanıdığım bu öğretilerin – saflığın yaşamının kurulabileceğini iyice öğrenmeli, geliştirmeli, geliştirmeli ve sık sık uygulamalısınız. ve çokluğun refahı ve mutluluğu için, dünya için şefkatten, tanrıların ve insanların yararına, esenliğine ve mutluluğuna uzun süre dayanabilir.

“Ve ne, bhikkhus, bu öğretiler mi? Bunlar farkındalığın dört temeli, dört doğru çaba, psişik gücün dört bileşeni, beş fakülte, beş güç, aydınlanmanın yedi faktörü ve Soylu Sekiz Katlı Yol’dur. Bunlar, bhikkhus, doğrudan bilgime sahip olduğum, size tanıdığım ve saflığın hayatının kurulabileceğini ve uzun süre dayanabileceğini kapsamlı bir şekilde öğrenmeniz, geliştirmeniz, geliştirmeniz ve sık sık uygulamanız gereken öğretilerdir, çokluğun refahı ve mutluluğu için, dünyaya karşı şefkatten, tanrıların ve insanların yararına, esenliğine ve mutluluğuna. ”

Sonra Kutsanmış Olan bhikkhus’a şunları söyledi: “Yani, bhikkhus, seni davet ediyorum: Bütün bileşik şeyler yok oluyor. Ciddiyetle gayret edin. Tathagata’nın Parinibbana’sının zamanı yaklaştı. Böylece üç ay Tathagata tamamen vefat edecek. ”

Son ve son konuşmasında, dikkatin dört temeline olan ihtiyacı vurguladı:

Dört doğru çaba, psişik gücün dört bileşeni, beş fakülte, beş güç. Aydınlanmanın yedi faktörü ve Soylu Sekiz Katlı Yol.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu