Kimdir

Bülent Kuşoğlu Kimdir, Nerelidir? Bülent Kuşoğlu Hayatı ve Biyografisi

Bülent Kuşoğlu Kimdir, Nerelidir? 24, 25, 26 ve 27. Dönem Ankara Milletvekili olan ve 2023 seçimlerinden sonra Cumhuriyet Halk Partisinin MYK’nın yeni İdari ve Mali İşler Genel Başkan yardımcısı olarak göreve gelen Bülent Kuşoğlu en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. İşte Bülent Kuşoğlu Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Bülent Kuşoğlu Kimdir, Nerelidir?

Türk siyasetçi ve bürokrat, Maliyeci, Ekonomist Bülent Kuşoğlu 7 Ocak 1958, Erzurum doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 66 yaşındadır. Baba adı Mehmet, anne adı Remziye’dir. İlk orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlayan Bülent Kuşoğlu lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlamıştır.

Bülent Kuşoğlu 24, 25, 26 ve 27. dönem Ankara milletvekili olarak seçilmiştir. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği yapmıştır. 5 Haziran 2023 tarihinde CHP tarafından yapılan açıklamaya göre MYK İdari ve Mali İşler Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. .

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Kuşoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Bülent Kuşoğlu Hayatı ve Biyografisi

Bülent Kuşoğlu mezuniyetinin ardından İngiltere’de sosyal güvenlik konularında çalışmalar yapmıştır. Maliye Bakanlığında hesap uzmanlığı ve baş hesap uzmanlığı görevlerinde bulunmuştur. Brüksel’de AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde çalıştı. Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Bülent Kuşoğlu, Dünya Bankası gözetiminde, Türk Sosyal Güvenlik ve Sağlık Sisteminin Reformu projelerinde Değerlendirme Kurulu ve Yürütme Komisyonu Üyesi olarak görev aldı.

City Hospital Sağlık Yatırım ve Hizmetleri AŞ’nin ortağı, Genel Müdürü, Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Kurumsal Vizyon Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Bülent Kuşoğlu: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu