Kimdir

Burcu Karakaş Kimdir, Kaç Yaşında? Burcu Karakaş Hayatı ve Biyografisi

Burcu Karakaş Kimdir, Kaç Yaşında? Soruları katıldığı TV programları ve söyleşilerde gündeme dair yaptığı yorumlar ve açıklamalar ile merak edilen isimler arasında yer alıyor. İstanbul‘da yaşayan Burcu Karataş Marmara Üniversitesi mezunudur. Burcu Karakaş Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenleri bu makalemizde derledik.

Burcu Karakaş Kimdir, Kaç Yaşında?

Gazeteci Burcu Karataş 1987 yılında doğmuştur ve 2023 yılı itibariyle 36 yaşındadır. Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezunu olan ‘Karataş’ yüksek lisans eğitimini Boston Üniversitesi’nde gazetecilik ve Ortadoğu üzerine “Devlet Söyleminde Kürt Meselesi: Diyarbakır Askeri Cezaevi Üzerine Bir Çalışma” başlıklı teziyle tamamladı.


Burcu Karakaş Hayatı ve Biyografisi

Yüksek lisans eğitimini Boston Üniversitesi’nde tamamlayan Burcu Karataş bir süre Washington’da yerel bir gazete için muhabirlik yaptı. Açık Radyo’da “Şiddetimi Geri Alamam” ve “Cadı Postası” programlarını hazırlayıp sundu. 2010’da Milliyet gazetesinde başladığı mesleği, Ankara’da diplomasi muhabiri olarak sürdürdü. İletişim Yayınları’ndan “Futbol, Eşcinsellik ve Halil İbrahim Dinçdağ’ın Hikayesi: Erkeklik Ofsayta Düşünce” adlı bir kitabı çıktı. İstanbul Tabip Odası 2013 Yazılı Basın Haber ve Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik 2014 Jüri Özel Ödülü sahibi.

Burcu Karakaş: Twitter 

Burcu Karakaş: Instagram 


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu